Reklama

Przystanki na żądanie. Naciśnij i wysiądź

Opublikowano:
Autor:

Przystanki na żądanie. Naciśnij i wysiądź - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 15 lutego autobusy na liniach podmiejskich nie będą się już zatrzymywać na wszystkich przystankach. Spółka chcąc trochę zaoszczędzić, wprowadza przystanki na żądanie.

Od 15 lutego autobusy na liniach podmiejskich nie będą się już zatrzymywać na wszystkich przystankach. Spółka chcąc trochę zaoszczędzić, wprowadza przystanki na żądanie.

Zmiany dotyczą strefy B i C (przystanki poza Płockiem). Od przyszłej soboty 15 lutego czasu na tych przystankach autobusy zatrzymywać się będą tylko na żądanie pasażera, a kierowca nie będzie już musiał zatrzymywać się na nich bezwarunkowo, niezależnie od tego, czy ktoś wsiada albo wysiada czy nie.

- Takie rozwiązanie pozwala  na zmniejszenie strat energii (w tym paliwa) ze względu na ograniczenie wielokrotnych i nieuzasadnionych zatrzymań pojazdów, przyspieszenie przejazdu autobusu i uniknięcie opóźnień wynikających z niepotrzebnych zatrzymań na trasie, co wpłynie na poprawę warunków przejazdu - przekonuje Anna Kicińska, rzeczniczka Komunikacji Miejskiej.

Za spółką podajemy krótki instruktaż dla pasażerów. Ci, którzy chcą  wsiąść do autobusu, muszą stanąć w widocznym miejscu na przystanku. Nie trzeba oczywiście wymachiwać rękami albo  zakładać odblaskowych kamizelek, ale jeśli schowamy się przed deszczem za wiatą czy przed upałem pod drzewami, to jest szansa, że kierowca zwyczajnie nas nie zauważy i autobus się nie zatrzyma.

Z kolei pasażerowie mający zamiar wysiąść, powinni stanąć przy drzwiach i nacisnąć przycisk STOP  znajdujący się na pionowych poręczach zazwyczaj bezpośrednio przy drzwiach.  Będzie to sygnał dla kierowcy, że chcemy wysiąść.

- Aby sprawdzić w której strefie (A, B czy C) znajduje się dany przystanek, należy wejść w zakładkę Szukaj przystanku (na górze strony) i odnaleźć szukany przystanek w tabeli odpowiedniej gminy lub odszukać dany przystanek w wykazie przystanków dla konkretnej linii w zakładce Rozkłady jazdy - radzi spółka.

 Warto przypomnieć, że w strefie A autobusy również zatrzymują się na żądanie pasażera, ale tylko na trzech przystankach:

 - Kasztanowa (na ul. Harcerskiej);
- Zglenickiego, Biała (na ul. Zglenickiego);
- Wesoła (nowy przystanek na ul. Słonecznej przy kościele na Cholerce).

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE