Reklama

Przyjedzie niemal dziewięćdziesiąt aut z gwiazdą na masce

Opublikowano:
Autor:

Przyjedzie niemal dziewięćdziesiąt aut z gwiazdą na masce  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższy weekend przez miasto przejadą auta, które współtworzą historię motoryzacji. Zobaczymy prawdziwe rarytasy.

W najbliższy weekend przez miasto przejadą auta, które współtworzą historię motoryzacji. Na starówce zobaczymy rarytasy.

Ta historia zaczęła się pod koniec XIX wieku. Mieszkający w Nicei austriacki biznesmen, Emil Jellinek zobaczył reklamę pojazdu Daimlera. Auto tak mu się spodobało, że złożył zamówienie w fabryce. Na jednym aucie jednak nie poprzestał. Później kupił następne cztery samochody skonstruowane przez Wilhelma Maybacha i Paula Daimlera, a kiedy te sprzedał, złożył zamówienie na następne sześć. Za każdym razem śrubował wymagania, aż w końcu złożył zamówienie na 36, lecz pod pewnymi warunkami. Jeden z nich dotyczył zmiany nazwy, samochody miały nazywać się tak, jak jego 10-letnia córka Mercedes. W taki oto sposób na drogi wyjechał mercedes 35 HP. Odtąd marka była utożsamiana z luksusem i stylem.

Zlot właścicieli zabytkowych mercedesów odbędzie się w Płocku po raz czternasty. Już w sobotę zastawią płocki Stary Rynek, już od godz. 14.30 do 16.30 będzie można podziwiać kilkadziesiąt aut, których charakterystyczną gwiazdę kojarzy każdy fan motoryzacji. Odbędzie się pokaz najnowszych modeli Mercedes-Benz, w tym tych z oznaczeniami AMG, ponieważ motywem przewodnim tegorocznej imprezy jest rocznica 50 lat AMG Driving Performance, czyli sportowej marki Mercedes-Benz. Będą wśród nich takie rodzynki jak: E 63 AMG 4Matic 5.8 V8, G63 AMG V8 czy C43 AMG Cabrio 3.0 V6. AMG to skrót od „Aufrecht Melcher Großaspach", przy czym dwa pierwsze człony to nazwiska założycieli, a ostatni to miasto w okolicach Stuttgartu, w którym mieściła się pierwsza siedziba firmy. Wprowadzono w niej zasadę „jeden człowiek – jeden silnik”, co sprowadza się do tego, że silnik montuje jeden pracownik, co poświadcza umieszczona na wyrobie plakietka.

W sobotę zaplanowano również dodatkową atrakcję, chociaż niekoniecznie związaną z zabytkowymi i klasycznymi mercedesami. W Alei Przyjaciół Mercedesem po Wiśle staną m.in. Porsche 928, Ford Mustang, Triumph Stag, Triumph Spitfire, Toyota Celica II.

Uczestnicy imprezy "Mercedesem po Wiśle" przejadą na Stary Rynek zorganizowaną kolumną. Wyruszą o godz. 13.00 z Hotelu Kawallo, przejeżdżając przez Studzieniec i Dobrzyków, następnie kierowcy będą jechać ulicami Kutnowską i Kolejową aż dotrą do mostu im. Legionów Piłsudskiego, a dalej skierują się na starówkę ulicami Mostową, Rybaki i Kazimierza Wielkiego.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE