Reklama

Przyjedź do Fary, poświęć swój pojazd

Opublikowano:
Autor:

Przyjedź do Fary, poświęć swój pojazd - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod hasłem „Z Jezusem w drogę” organizowana jest tegoroczna, już dziesiąta edycja AutoFary, zaplanowana na 21 kwietnia.

Pod hasłem „Z Jezusem w drogę” organizowana jest tegoroczna, już dziesiąta edycja AutoFary, zaplanowana na 21 kwietnia.

Po raz pierwszy AutoFara odbyła się 18 kwietnia 2004 roku z inicjatywy Sławomira Roszkowskiego, inaugurując sezon motoryzacyjny. Co roku przy płockiej Farze pojawia się 200-400 motocykli i samochodów (w tym spora grupa pojazdów zabytkowych).

Program jubileuszowej Auto Fary jest wyjątkowo bogaty. Już o 7 otwarta zostanie wystawa przygotowana przez MIVA Polska - Organizację na rzecz misyjnych środków transportu „Pomagamy polskim misjonarzom”,.

Od 11.30 na Starym Rynku będzie można rozpocząć ustawianie swoich pojazdów, podjeżdżając ulicami Piekarską i Małachowskiego w kierunku Fary. Miejsce dla jednośladów zostało zaplanowane na placu przed Farą.

Msza św. w intencji automobilistów i osób tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych zostanie odprawiona o 12, a przewodniczył jej będzie ks. kan. dr Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców. W Eucharystii weźmie udział również jego zastępca ks. Jerzy Kraśnicki, będący jednocześnie dyrektorem MIVA Polska. Przed błogosławieństwem w kościele odmówiona zostabie modlitwa w intencji kierowców. A po mszy św. na ulicy przed kościołem odbędzie się święcenie pojazdów.

Kierowcy z okazji jubileuszu AutoFary dostaną: broszurę na temat bezpieczeństwa podróżowania, zasad ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy; oświadczenie woli, aby w wypadku nagłej śmierci tkanki i organy mogły być przekazane do transplantacji, ratując życie innym; oświadczenie woli, aby w razie wypadku poprosić księdza; naklejkę na deskę rozdzielczą ze św. Krzysztofem, patronem kierowców.

Z myślą o motocyklistach organizatorzy przygotowali dodatkowo kieszonkowe wydanie Ewangelii wg św. Łukasza (dar od MIVA Polska, będący częścią akcji „Ewangelią na motorze”).

Księżą Marian Midura i Jerzy Kraśnicki będą gośćmi Fary przez cały dzień. Na każdej mszy św. opowiedzą i akcji „Z Ewangelią na motorze” i wręczą zainteresowanym foldery informacyjne. Służbę porządkową pełnić będą harcerze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i ministranci. Płocka AutoFara poprzedzi VII Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców, która odbędzie się 28 kwietnia 2012 r.

– Niech będzie to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach – apeluje proboszcz ks. Wiesław Gutowski. – Niech modlitwa do św. Krzysztofa, lub jego obrazek w naszych pojazdach, zobowiązują nas zawsze do czynów miłości, bo ona musi kierować naszym chrześcijańskim życiem, także naszym poruszaniem się po drogach!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE