Reklama

Przyjdź na wyjątkowy spektakl i pomóż dzieciom z autyzmem

Opublikowano:
Autor:

Przyjdź na wyjątkowy spektakl i pomóż dzieciom z autyzmem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy zdarzyło się Wam kiedykolwiek kłamać? Spiskować? Prowokować? Łamać zasady lub dążyć do celu za wszelką cenę? Już 23 października w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki spektakl w gwiazdorskiej obsadzie, który daje możliwość przyjrzenia się ludzkim słabościom z bliska.

Czy zdarzyło się Wam kiedykolwiek kłamać? Spiskować? Prowokować? Łamać zasady lub dążyć do celu za wszelką cenę? Już 23 października w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki spektakl w gwiazdorskiej obsadzie, który daje możliwość przyjrzenia się ludzkim słabościom z bliska.

 

Spektakl Pół na pół w reżyserii Wojciecha Malajkata, z udziałem Piotra Szwedesa i Piotra Polka to zabarwiona czarnym humorem komedia z elementami kryminału opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy jeszcze za życia swojej matki kłócą się o jej spadek. Dominik – młodszy brat (w tej roli znakomity Piotr Szwedes) – jest poddawany misternej grze, jaką prowadzi drugi z nich – starszy Robert (niezwykle sugestywny Piotr Polk), usiłujący za wszelką cenę wpłynąć na Dominika, aby ten zrzekł się spadku na jego korzyść. Na tym kończy się wstęp fabularny, zaczyna zaś prawdziwa, głęboka „wiwisekcja” relacji międzyludzkich, współczesnego świata, w którym tradycyjne wartości takie jak: miłość, szacunek dla drugiego człowieka, gotowość do poświęceń utraciły swoją wcześniejszą moc autentycznego uczestniczenia w życiu...

 

Dramat hiszpańskich twórców Jordi Sancheza i Pepa Antona Gomeza został przetłumaczony na portugalski i angielski, premiera odbyła się w 2014 roku w Nowym Jorku. Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już 500 000 widzów.

 

– W polskim wydaniu mamy wirtuozerską grę dwóch wybitnych artystów. Oni sami mówią, że zależy im na tym, aby zatroszczyć się o widza, dostarczyć mu estetycznych przeżyć na najwyższym poziomie. I w czasach, gdy sztuka wielokrotnie, ze względu na obniżoną jakość, nie spełnia oczekiwań odbiorcy, w tym przypadku mamy do czynienia z "dużym formatem". Aktorzy na scenie dają z siebie wszystko – mówi Anna Mazur z Fundacji Inkubator Innowacji Społecznych, będącej organizatorem wydarzenia.

 

Do odwiedzenia Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki zachęcają także sami artyści:

 

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=2_oBMN4FPbc&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1QlJO7VS1d3eI-OoD03wTcwLeeV6qn9x_E5TrdSIQeUc5nBYeAAU75ADU[/YT]

 

Co ważne, zysk z tego spektaklu w całości będzie przeznaczony na fundację Pro Aperte, która zajmuje się wspieraniem rodzin i dzieci autystycznych.

 

– Pomyśleliśmy, że wsparcie dzieci z autyzmem, połączymy z konkretną korzyścią, jaką mamy do zaoferowania innym. Oprócz samego spektaklu będzie możliwość spotkania z aktorami, którzy odwiedzą także jedno z przedszkoli i szkołę średnią. Dlatego będzie to wydarzenie większe niż sam spektakl – podkreśla Paweł Łebkowski, prezes Inkubatora Innowacji Społecznych.

 

Organizatorzy widzą potrzebę zajmowania się dziećmi z autyzmem, gdyż odpowiednie nauczanie w szkołach jest bardzo ograniczone.

 

– Druga rzecz dotyczy instytucji, które świadczą terapię dzieciom autystycznym, a tych jest niewiele – dodaje Łebkowski.

 

Fundacja planuje kolejne wydarzenia.

 

– Chcemy, aby spektakle odbywały się cyklicznie i wpisały się w kalendarz stałych wydarzeń. O tym jednak będziemy informować w przyszłości – kończy prezes Inkubatora Innowacji Społecznych.

 

Bilety w cenie 95 zł do zakupu w kasach: Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Więcej szczegółowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu 600 358 622 lub 502 831 024.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE