Reklama

Przyjaźniejsze parkingi w Galerii Wisła

Opublikowano:
Autor:

Przyjaźniejsze parkingi w Galerii Wisła - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zwiększona liczba miejsc dla niepełnosprawnych i miejsca dla rodzin z dziećmi. Podziemny parking w Galerii Wisła zmienił się nie do poznania.

Zwiększona liczba miejsc dla niepełnosprawnych i miejsca dla rodzin z dziećmi. Podziemny parking w Galerii Wisła zmienił się nie do poznania.

Po przeprowadzonych niedawno pracach renowacyjnych parking w podziemiach Galerii Wisła dysponuje dziewięcioma miejscami dla niepełnosprawnych oraz sześcioma miejscami przyjaznymi rodzinom z dziećmi.

– Są one szersze, dzięki czemu zapewniają większy komfort i bezpieczeństwo przy wsadzaniu i wysadzaniu małych dzieci z samochodu oraz zarówno zakupów i wózków dziecięcych. Miejsca te znajdują się w niedużej odległości od wejść, dzięki czemu opiekunowie sprawujący pieczę nad kilkoma maluchami mogą szybko i bezpiecznie opuścić parking i ponownie dotrzeć do samochodu – powiedziała Ewa Spychalska, dyrektor Galerii Wisła. – Aby identyfikacja była łatwiejsza, wydzielone przestrzenie zostały pomalowane na niebiesko i wyraźnie oznaczone piktogramami. Wprowadziliśmy też oznaczenie pionowe. Zmiany na parkingu mają zwiększyć wygodę klientów.


Przestrzeganie przez klientów nowych oznaczeń ma zapewnić stały monitoring parkingu. Kierowcy, którzy będą korzystać z wydzielonych miejsc, nie mając do tego prawa, liczyć się muszą z poważnymi konsekwencjami.

– Liczymy przede wszystkim na empatię i właściwe zachowanie naszych klientów. Podobnie jak miejsca dla rodzin z dziećmi, oznaczone zostały również miejsca dla niepełnosprawnych. Wcześniej często zdarzało się, że parkowały tam osoby nieupoważnione, tłumacząc się że nie dostrzegły poziomego oznakowania – przyznał Artur Koziński, marketing manager Galerii Wisła. – Przy obecnym oznakowaniu takie tłumaczenie będzie całkowicie niemożliwe. Jeśli ktoś nieupoważniony zaparkuje na takich miejscach, będzie można mieć pewność, że uczynił to z premedytacją.


Warto dodać, że w podziemiu pojawiły się pomalowane na neonowe barwy słupy parkingowe oraz kolorowe motywy oparte na mandze. Mają nie tylko rozweselać, ale pełnić również praktyczną rolę.

– Wskazują wejścia do galerii, miejsca dla osób niepełnosprawnych, miejsca dla rodzin z dziećmi, stanowiska dla rowerów, czy myjnię samochodową – wytłumaczył Artur Koziński.

– Przy okazji modernizacji parkingu w podziemiu postanowiliśmy zadbać o rowerzystów, wyznaczając nowe miejsca do parkowania rowerów zlokalizowane na parkingu, bezpośrednio przy wejściu głównym.

Fot. Archiwum Galerii Wisła

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE