Reklama

Przy szpitalu na Winiarach powstaje oddział opiekuńczo-leczniczy wraz z hospicjum

Opublikowano:
Autor:

Przy szpitalu na Winiarach powstaje oddział opiekuńczo-leczniczy wraz z hospicjum - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stary budynek, w którym mieściła się pralnia, już przeznaczono do rozbiórki. W przyszłości powstanie tu nowy, jednokondygnacyjny budynek, w którym rozpocznie działalność nowy oddział opiekuńczo-leczniczy wraz z hospicjum i zakładem rehabilitacji.

Stary budynek, w którym mieściła się pralnia, już przeznaczono do rozbiórki. W przyszłości powstanie tu nowy, jednokondygnacyjny budynek, w którym rozpocznie działalność nowy oddział opiekuńczo-leczniczy wraz z hospicjum i zakładem rehabilitacji.

Prace rozbiórkowe budynku na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku są pierwszym etapem pod przygotowanie inwestycji. Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego oddziału zaplanowano na 20 września 2019 r.

- To długo wyczekiwana inwestycja, która w pełni odpowiada na potrzeby mieszkańców Płocka i powiatu płockiego - zaznacza Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. - Trzeba pamiętać o tym, iż jesteśmy społeczeństwem coraz starszym, a co za tym idzie, rośnie zapotrzebowanie na opiekę długoterminową nad osobami, które z uwagi na przewlekłość chorób nie wymagają hospitalizacji, tylko tego typu usług.

Zakład wybuduje i poprowadzi Grupa Zdrowie Arkadiusz Chmieliński, jako dzierżawca. Grupa Zdrowie Arkadiusz Chmieliński prowadzi m.in. wyspecjalizowaną  placówkę długoterminową i rehabilitacyjną na niemal 600 łóżek w Kraszewie Czubakach, a także hospicjum stacjonarne w Głownie, Jagiellońskie Centrum Medyczne w Krakowie, przychodnię w Warszawie czy też w Czerwińsku nad Wisłą. W Płocku mogą być kojarzeni z przychodnią przy ul. Gradowskiego 26.

Płocki budynek ma być jednokondygnacyjny, jego elewacja zostanie wykończona tynkiem w kolorze piaskowym, z kolei stolarka okienna i drzwiowa zaprojektowana została w kolorze białym. W oddziale zaprojektowano sale dla pacjentów, a także pomieszczenia do pracy zbiorowej oraz indywidualnej lekarzy i rehabilitantów z pacjentami. Łącznie w pokojach znajdzie się od 45 do 60 łóżek. Zaplanowano również sale jedno-, dwu- i trzyosobowe, gabinety zabiegowe, lekarskie oraz salę dziennego pobytu. 

Fot. WSZ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE