Reklama

Przy nich można czuć się bezpiecznie

Opublikowano:
Autor:

Przy nich można czuć się bezpiecznie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Drużyna Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie w Płocku wygrała mazowieckie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy organizowane przez Polski Czerwony Krzyż. Płocczanie będą reprezentować województwo mazowieckie w Mistrzostwach Polski.

Drużyna Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie w Płocku wygrała mazowieckie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy organizowane przez Polski Czerwony Krzyż. Płocczanie będą reprezentować województwo mazowieckie w Mistrzostwach Polski.

Eliminacje rejonowe, zgodnie z tradycją, zostały zorganizowane na Wzgórzu Tumskim. W tym roku do rywalizacji zgłosiło się 12 pięcioosobowych zespołów. Każdy z nich musiał wykonać zadania na pięciu stacjach „urazowych” i rozwiązać teoretyczny test dotyczący zasad udzielania pierwszej pomocy, wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Czerwonym Półksiężycu oraz o Polskim Czerwonym Krzyżu, a także o prawie humanitarnym.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym z urazem kręgosłupa, z krwotokiem, z drgawkami, z udarem mózgu, z oparzeniami, z urazem brzucha. Musieli sobie poradzić z ciałem obcym w ręku, zakrztuszeniem, omdleniem i towarzyszącymi zdarzeniom zagrożeniami.

Okazało się, że ze wszystkimi sytuacjami najlepiej poradziła sobie drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie, zyskując tym samym prawo do walki o Mistrzostwo Mazowsza.

Rywalizacja o tytuł najlepszej drużyny województwa mazowieckiego odbyła się w Pomiechówku. Tym razem trzeba było udzielić pomocy porażonym prądem, pogryzionym przez psa, z pęknięciem podstawy czaszki, złamaniem otwartym, krwotokami oraz przeprowadzić resuscytację. Był również test teoretyczny.

I tym razem bezkonkurencyjna okazała się ekipa z ZSZ im. Marii Skłodowskiej Curie w składzie: Michał Dąbrowski (kapitan), Dominik Suski, Grzegorz Malanowski, Arkadiusz Dolata, Kamil Górecki, Damian Rutkowski (rezerwowy). Opiekunką drużyny jest Ewa Domosławska. W czerwcu płocczanie jako reprezentanci Mazowsza wystartują w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Warszawie.

Fot. PCK Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE