Reklama

Przy nich możemy czuć się bezpieczniej

Opublikowano:
Autor:

Przy nich możemy czuć się bezpieczniej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocka grupa PCK zajęła wysokie, czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Pierwszej Pomocy. Zawody wygrała drużyna z Koła, wyprzedzając Opole i Bydgoszcz.

Płocka grupa PCK zajęła wysokie, czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Pierwszej Pomocy. Zawody wygrała drużyna z Koła, wyprzedzając Opole i Bydgoszcz.

Mistrzostwa Polski Pierwszej Pomocy odbywały się w Warszawie już po raz 21. Ich organizatorzy przygotowali 16 stacji, wśród których było siedem urazowych, osiem rekreacyjnych oraz test teoretyczny.

Na niezwykle rozległym terenie Ursynowa rozmieszczone zostały pozorowane zdarzenia: wypadek rowerowy, pogryzienie przez psa, upadek z wysokości, krwotok, użądlenie, ciało obce w przedramieniu, omdlenie, zatrzymanie krążenia, atak serca.

Na każdej ze stacji urazowych należało liczyć się z zaskakującymi okolicznościami. Młodzi specjaliści od pierwszej pomocy musieli walczyć nie tylko z upływającym czasem, ale również ze stresem, a nawet z własnymi słabościami. Musieli przy tym udowodnić, że w pełni zasłużyli na miejsce w finałowej rozgrywce.

Walka była niebywale zacięta, a różnica między pierwszą i ostatnią drużyną łącznej klasyfikacji była nieznaczna.  To świadczy o wyrównanym i wysokim poziomie wszystkich startujących drużyn – powiedziała Portalowi Płock Ewa Domosławska, opiekun Grupy Pierwszej Pomocy PCK z Płocka.

Dodatkową atrakcją warszawskiej imprezy był pokaz pracy psów ratowniczych z gdańskiej Grupy Ratownictwa Specjalnego. Trzy zwierzęta pod okiem swoich przewodników

prezentowały umiejętności pokonywania przeszkód oraz poszukiwania ukrytych osób i przedmiotów.

Fot. PCK Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE