Reklama

Przy Auchan pojawi się nowe urządzenie. Chcą promować ideę elektromobilności

Opublikowano:
Autor:

Przy Auchan pojawi się nowe urządzenie. Chcą promować ideę elektromobilności - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z zapowiedzią jeszcze w tym roku przy Auchan zostanie zainstalowana ładowarka umożliwiająca szybkie ładowanie samochodów elektrycznych 24 godziny na dobę. Ładowanie baterii pojazdu o pojemności 40 kWh do 80 proc. za pomocą ładowarki o mocy 50 kW ma zająć do 40 minut. A w tym czasie akurat można zrobić zakupy, coś załatwić czy zjeść posiłek.

Zgodnie z zapowiedzią jeszcze w tym roku przy Auchan zostanie zainstalowana ładowarka umożliwiająca szybkie ładowanie samochodów elektrycznych 24 godziny na dobę. Ładowanie baterii pojazdu o pojemności 40 kWh do 80 proc. za pomocą ładowarki o mocy 50 kW ma zająć do 40 minut. A w tym czasie akurat można zrobić zakupy, coś załatwić czy zjeść posiłek.

Do końca 2019 r. na terenie 12 centrów handlowych sieci Auchan zaplanowano zainstalowanie 12 ładowarek samochodów elektrycznych. Operatorem ma być GreenWay Polska. Oprócz Płocka, szybkie ładowarki DC przewidziano na terenie Centrów Handlowych Auchan w Bielsku-Białej, Żorach, Mikołowie, Sosnowcu, Wałbrzychu, Piasecznie, Białymstoku, Rumi i Warszawie. Wskazanymi cenrami handlowymi i galeriami zarządza Ceetrus Polska. Dodatkowo w Krasnem koło Rzeszowa GreenWay zamontuje 2 ładowarki AC.

– Poszerzając współpracę z Ceetrus Polska, zwiększamy zasięg naszej sieci ładowania. Centra Handlowe Auchan to znakomite lokalizacje dla naszych ładowarek – uważa Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska. – Są dogodnie zlokalizowane, dysponują odpowiednim zapleczem, które cenią kierowcy.

Z kolei Cezary Smektała, dyrektor operacyjny Ceetrus Polska, podkreśla:

– Z myślą o właścicielach samochodów elektrycznych, którzy odwiedzają nasze obiekty i popularyzacji rozwiązań ekologicznych zdecydowaliśmy się na rozszerzenie współpracy ze spółką GreenWay.

Jak poinformowano, szybkie stacje największej w Polsce sieci ładowarek GreenWay umożliwiają ładowanie pojazdów elektrycznych zgodnych ze standardami CCS, CHAdeMO (ładowanie prądem stałym) oraz AC Type 2 (ładowanie prądem przemiennym). Z urządzenia mogą korzystać dwa lub trzy pojazdy jednocześnie – w zależności od typu ładowarki. Korzystanie z ładowarki jest możliwe po zarejestrowaniu się na stronie internetowej greenwaypolska.pl.

Przypomnijmy, że punkt ładowania samochodów elektrycznych uruchomił w Płocku Orlen w pobliżu swojej siedziby.

[ZT]19108[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE