Reklama

Przetarg na remont mostu już ogłoszony

Opublikowano:
Autor:

Przetarg na remont mostu już ogłoszony - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przetarg na remont mostu im. Legionów Piłsudskiego ogłosił w piątek Miejski Zarząd Dróg. Na oferty będą czekać do 15 kwietnia, z kolei zakończenie prac wraz ze zgłoszeniem do odbioru powinno nastąpić do 30 września 2019 r.

Przetarg na remont mostu im. Legionów Piłsudskiego ogłosił w piątek Miejski Zarząd Dróg. Na oferty będą czekać do 15 kwietnia, z kolei zakończenie prac wraz ze zgłoszeniem do odbioru powinno nastąpić do 30 września 2019 r.

W ramach prac najpierw dojdzie do rozbiórki nawierzchni jezdni i chodników, a także nawierzchni (i ewentualnie koniecznej konstrukcji drogi) na dojazdach do mostu. Przewidziano demontaż barier ochronnych, wpustów, urządzeń dylatacyjnych, aby docelowo je wymienić. Zostanie m.in. wykonana nowa nawierzchnia jezdni na obiekcie. Zaplanowane prace obejmują także m.in. montaż wyposażenia mostu: barier, wpustów, krawężników, będą nowe chodniki. Dojdzie do wymiany istniejących barier ochronnych między jezdnią a chodnikiem na nowe, posiadające elementy zabezpieczające pieszych od strony chodnika, z kolei bariera ochronna wraz z wszystkimi dodatkowymi elementami od strony toru kolejowego zostanie zdemontowana i ponownie założona po oczyszczeniu i antykorozyjnym zabezpieczeniu elementów nieuszkodzonych (elementy uszkodzone doczekają się wymiany).

Ratusz stara się o pozyskanie dofinansowania z rezerwy subwencji ogólnej od Ministerstwa Infrastruktury. W czwartek podczas sesji prezydent Płocka zapytany o to, czy mamy szansę na wsparcie finansowe na remont mostu, odparł że zapewne taka informacja pojawi się w kwietniu.

[ZT]21946[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE