Reklama

Przetarg na przebudowę alei Roguckiego unieważniony

Opublikowano:
Autor:

Przetarg na przebudowę alei Roguckiego unieważniony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O planach na przyszłą aleję Roguckiego pisaliśmy wielokrotnie. Miało być zielono, z nowymi chodnikami i ścieżką rowerową, ławeczkami, budkami i poidełkami dla ptaków, fontanną, domkiem dla owadów, nawet z ładowarką solarną do telefonów komórkowych. Ratusz pozyskał dofinansowanie i głosił przetarg. Na razie jednak nie wyszło tak, jakby sobie tego życzyli urzędnicy. Postępowanie unieważniono.

O planach na przyszłą aleję Roguckiego pisaliśmy wielokrotnie. Miało być zielono, z nowymi chodnikami i ścieżką rowerową, ławeczkami, budkami i poidełkami dla ptaków, fontanną, domkiem dla owadów, nawet z ładowarką solarną do telefonów komórkowych. Ratusz pozyskał dofinansowanie i głosił przetarg. Na razie jednak nie wyszło tak, jakby sobie tego życzyli urzędnicy. Postępowanie unieważniono.

Przypomnijmy, że poza zmianami na które udało się pozyskać unijne dofinansowanie, mieszkańcy mieli doczekać się w tej części miasta toalety z dachem służącym zimą za górkę saneczkową. Zgodnie z ogłoszonym przetargiem samo zagospodarowanie terenu potrwałoby do listopada 2017 roku, z kolei wybudowanie toalety w trybie „zaprojektuj i wybuduj” miało nastąpić do 15 kwietnia 2018 roku, natomiast na pielęgnację nasadzonej już zieleni wybranemu wykonawcy przysługiwałby czas do 15 maja przyszłego roku. Przetarg jednak unieważniono. Powód? Najniższa cena z oferty przewyższała tę, która przeznaczono na realizację, czyli 12 mln 392 tys. zł.

Jedną z aplikujących spółek, Firmę Budowlano-Drogową Prasbet z Grudziądza, wezwano do złożenia wyjaśnień zmierzających do ustalenia, czy aby nie doszło w tym przypadku do zaproponowana rażąco niskiej ceny. Ostatecznie zdecydowano o odrzuceniu tej oferty. Została tylko jedna możliwość, oferta złożona przez konsorcjum: Firmę Remontowo-Budowlaną Lipowski z siedzibą na Kostrogaju 25 w Płocku oraz dwóch partnerów, Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane WASKOP Elżbieta Wasek (również z Płocka) i spółkę Zielony Ogród ze Słupna. Zaproponowana kwota okazała się za wysoka w stosunku do tej, którą zaproponował płocki Ratusz. Postępowanie unieważniono, zostaje więc poczekać na rozstrzygnięcie drugiego podejścia do przetargu na "Przebudowę alei A. Roguckiego i zagospodarowanie terenów przyległych do alei w Płocku".  

[ZT]14914[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE