Przeszli Wartę, przeszli Odrę! Wisła Płock wygrała trzeci mecz z rzędu!

Przeszli Wartę, przeszli Odrę! Wisła Płock wygrała trzeci mecz z rzędu! - Zdjęcie główne

Kibice Wisły Płock na Orlen Stadionie | foto Tomasz Miecznik

Wiadomości W niedzielę w czwartej kolejce pierwszej ligi piłkarze nożni Wisły Płock zmierzyli się w Opolu z Odrą.

Już w siódmej siódmej minucie bramkę dla Nafciarzy zdobył Jorge Jimenez, który przechwycił piłkę blisko pola karnego opolan i strzałem po ziemi w długi róg pokonał bramkarza Odry.

W 16. minucie po analizie VAR, sędzia uznał drugą bramkę 25-letniego Hiszpana, któremu dograł piłkę Łukasz Sekulski. Na trybunach słychać było kibiców Wisły, którzy chyba nie mogli sobie wyobrazić lepszego początku meczu w Opolu.

Radość nie trwała długo, bo już w następnej akcji Odra zdobyła kontaktową bramkę! Do siatki Wisły trafił Edwin Muratović.

Gra się zaostrzyła, po wejściu Sekulskiego bramkarz Odry długo nie podnosił się z boiska, a jego koledzy ruszyli z pretensjami do płockiego napastnika. Nie minęło 20 sekund, a Sekulski otrzymał żółtą kartkę za faul na obrońcy Odry.

dwie dobre sytuacje miał Dawid Kocyła, ale raz zablokowali go obrońcy, a po chwili jego strzał przeciął jeden z graczy z Opola.

W 37. minucie goście po raz trzeci umieścili piłkę w siatce, ale sędzia Piotr Lasyk słusznie odgwizdał faul Nafciarzy.

W drugiej połowie gospodarze próbowali doprowadzić do wyrównania, ale groźniejsze sytuacje stwarzali płocczanie.

W ostatnim kwadransie zrobiło się nerwowo. Kilka minut przed końcem meczu Sekulskiego zastąpił Iban Salvador i natychmiast uderzył zza pola karnego, ale nad poprzeczką. Faulowani zawodnicy z Płocka przeważnie długo leżeli na murawie, "kradnąc" cenne sekundy.

Wisła grała na utrzymanie wyniku, ale miała szansę na bramkę po groźnym strzale Ksawerego Kukułki. Sędzia doliczył 5 minut do podstawowego czasu gry, ale gospodarze nie byli już w stanie wyrównać.

Wisła po raz trzeci z rzędu wygrała 2:1 i z dorobkiem 10 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

W piątej kolejce Nafciarze zmierzą się w Płocku z Pogonią Siedlce. Mecz zaplanowano w niedzielę 18 sierpnia o godz. 17:00.

Odra Opole - Wisła Płock 1:2 (1:2)

Bramki: Edvin Muratović 18 - Jorge Jimenez 6, 16.

Zółte kartki: Jiří Piroch - Łukasz Sekulski, Iban Salvador.

Odra: Artur Haluch - Jakub Bartosz (58. Artur Pikk), Piotr Żemło, Jiří Piroch, Jakub Szrek - Oskar Zawada (58. Michał Osipiak), Adrian Purzycki (80. Rafał Niziołek), Jordan Domínguez (71. Dawid Wolny), Adrian Łyszczarz (58. Konrad Nowak), Maksymilian Banaszewski - Edvin Muratović.

Wisła: Maciej Gostomski - Fabian Hiszpański (85. David Niepsuj), Marcus Haglind-Sangré, Jakub Szymański, Bojan Nastić, Oskar Tomczyk (77. Ksawery Kukułka) - 18. Jorge Jimenez (77. Krystian Pomorski), Dani Pacheco, Dominik Kun - Dawid Kocyła (67. Piotr Krawczyk), Łukasz Sekulski (85. Iban Salvador).