Reklama

Przeszczepy włosów tylko w Skyclinic

Opublikowano:
Autor:

Przeszczepy włosów tylko w Skyclinic - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Artas robot do przeszczepów.Przeszczepy włosów są jednymi spośród najważniejszych zabiegów w zakresie medycyny estetycznej, które gwarantują odrastanie włosów w miejscach korony głowy czy też łysiejących zakoli. Najlepsza obecnie na rynku jest metoda FUE przy wykorzystaniu niezwykle innowacyjnego robota ARTAS. Urządzenie to przeprowadzając czynności zabiegowe nie podlega objawom zmęczenia, pracuje z taką samą wydajnością przez cały okres zabiegu, dzięki czemu można uzyskać bardzo dobre efekty po wykonanym przeszczepie. Posiadanie sporego doświadczenia w często wykonywanych transplantacjach włosów, z wykorzystaniem przy tym najbardziej nowoczesnej wersji robota ARTAS 9X to gwarancja odzyskania utraconej fryzury w ciągu zaledwie kilku godzin, bez blizn, bez bólu odczuwanego podczas zbiegu i z uzyskaniem efektu naturalnie zagęszczonych włosów na głowie.

Artas robot do przeszczepów

Przeszczepy włosów są jednymi spośród najważniejszych zabiegów w zakresie medycyny estetycznej, które gwarantują odrastanie włosów w miejscach korony głowy czy też łysiejących zakoli. Najlepsza obecnie na rynku jest metoda FUE przy wykorzystaniu niezwykle innowacyjnego robota ARTAS. Urządzenie to przeprowadzając czynności zabiegowe nie podlega objawom zmęczenia, pracuje z taką samą wydajnością przez cały okres zabiegu, dzięki czemu można uzyskać bardzo dobre efekty po wykonanym przeszczepie. Posiadanie sporego doświadczenia w często wykonywanych transplantacjach włosów, z wykorzystaniem przy tym najbardziej nowoczesnej wersji robota ARTAS 9X to gwarancja odzyskania utraconej fryzury w ciągu zaledwie kilku godzin, bez blizn, bez bólu odczuwanego podczas zbiegu i z uzyskaniem efektu naturalnie zagęszczonych włosów na głowie. 

NAJNOWSZA WERSJA ROBOTA -  ARTAS 9X

Robot ARTAS w wersji 9X jest doskonałym urządzeniem, które wykonuje wszelakie czynności o charakterze zabiegowym podczas przeprowadzanej transplantacji włosów. Najbardziej nowoczesna wersja robota ARTAS 9X została wzbogacona w oprogramowanie mające na celu zwiększenie o około 30 procent szybkości funkcjonowania robota w porównaniu do wersji poprzedniej ARTAS 9. Inżynierowie dokonali przede wszystkim zmiany koloru światła lampy LED z czerwonego na biały, który w znaczący sposób usprawnia pracę całego zespołu medycznego. 

Mieszki włosowe podczas stosowania białego światła w czasie przeszczepu stają się jeszcze bardziej widoczne. System ARTAS 9X posiada ponadto dokładniejszą detekcję w zakresie wykrywania dawczego obszaru. Znacząco ulepszone oprogramowanie o nazwie ARTAS Hair Studio, umożliwia tworzenie wizualizacji 3D efektów pozabiegowych, na podstawie zdjęć dostarczonych przez pacjenta, albo wykonanych na miejscu w klinice. 

ZABIEG Z WYKORZYSTANIEM ROBOTA ARTAS 9X

Najbardziej nowoczesne, a przy tym stosunkowo najbardziej zaawansowane pod względem technologicznym urządzenie w zakresie przeprowadzania szeroko rozumianej, a przede wszystkich niezwykle skutecznej i szybkiej transplantacji włosów. System ARTAS 9X pobiera w sposób automatyczny grafty, używając celem przeszczepu metody FUE - follicular unit extraction. Polegać będzie ona na pobraniu pojedynczych mieszkowych zespołów, spośród wyznaczonego przez specjalistę lekarza dawczego obszaru celem wykonania przeszczepu. 

Mieszki włosowe będące odpornymi na wypadanie znaleźć można tylko i wyłącznie na potylicy naszej głowy, dlatego też obszarem dawczym staje się się zwykle właśnie tył głowy. W takiej metodzie przeszczepia się wszelakie niezbędne struktury włosa, a w tym również macierzyste komórki będące odpowiedzialnymi za jego wzrost.  

CO ODRÓŻNIA ROBOTA ARTAS 9X OD INNYCH SPOŚRÓD METOD TRANSPLANTACJI WŁOSÓW?

 • wykorzystywanie algorytmów Artas Artificial Intelligence, system komputerowy odpowiada za ciągłe kontrolowanie pracy robota, dobierając do przeszczepu wyłącznie najlepsze zespoły włosowych mieszków, 
 • system ARTAS dokonuje precyzyjnego pomiaru kąta zaplanowanego wkłucia, jak i jego głębokości, 
 • robot ten pracuje przy zastosowaniu dużo większej dokładności i precyzyjności, aniżeli człowiek, dlatego ryzyko jakiekolwiek uszkodzenia włosów jest minimalizowane praktycznie do zera,
 • robot w przeciągu jednej godziny może pobrać do tysiąca pojedynczych mieszków włosowych,
 • metoda przy użyciu robota ARTAS 9X nie pozostawia żadnych blizn, które byłyby typowe dla metody STRIP, jak i mikroblizn, które są niezwykle charakterystyczne w przypadku metod FUE i SAFER. 

Wygląd jest ważny dlaczego warto przeszczepić włosy

Łysienie stanowi problem z pogranicza estetyki, jak i medycyny. I jako tako można go rozwiązać właśnie dzięki zastosowaniu medycyny estetycznej. Transplantacja włosów to moda, która została zapoczątkowana przez ludzi występujących na estradach, do których dołączają coraz częściej tak zwani zwykli śmiertelnicy. 

Transplantacja włosów staje się coraz to modniejszym zabiegiem 

Przeszczepy włosów to zabiegi w zakresie medycyny estetycznej, dlatego więc można przyjąć, iż nie ma wpływu bezpośredniego na zdrowie pacjentów. Pozornie jest to oczywiście prawda. Faktycznie ubytki w obrębie włosów nie stanowią zagrożenia dla życia. Niemniej jednak mogą mieć nieoceniony wpływ na zdrowie psychiczne, tym bardziej dla pacjentów, którzy cenią sobie nieskazitelną urodę. Problemy mogą rozpocząć się od niewinnie przebiegających kompleksów, zaś skończyć na objawach głębokiej depresji. Przeszczep włosów w takim wypadku stanie się niejako antidotum na złe samopoczucie, impulsem celem rozpoczęcia zupełnie nowego życia. 

Coraz częściej na przeszczep włosów decydują się pacjenci, którzy mają nawet i bardzo małe kłopoty z łysieniem w obrębie skóry głowy. Przeszczepy włosów stają się coraz bardziej modne i przestają już być tematem tabu. O ile jeszcze do niedawna niezauważanie zmian było w dobrym tonie, tak obecnie na takie tematy rozmawia się zupełnie swobodnie, tak samo jak na inne mające związek z medycyną estetyczną. 

Przeszczepy włosów są potrzebne nie tylko mężczyznom 

Przeszczepy włosów nie są zabiegiem zarezerwowanym tylko i wyłącznie dla panów. Taki mit był utrwalany przez wiele lat, a wziął się po prostu ze statystyk, gdyż to właśnie mężczyźni znacznie częściej łysieją. Nie oznacza to jednakże, iż kobiety nie mają problemów z przerzedzającą się czupryną i że nie mają prawa do skorzystania z dobrodziejstwa, jakim jest przeszczepianie włosów. Transplantacja to zabieg na wiele lat, eliminuje chociażby konieczność zakładania peruki, po którą nierzadko sięgają niezadowolone z własnego owłosienia kobiety. Jest to swego rodzaju moda, tym bardziej pośród celebrytów i gwiazd, która pozwala nie tylko na zamaskowanie łysienia, ale również na skorygowanie na przykład nazbyt dużych zakoli, albo zasłonięcie zbyt wysokiego czoła. 

Nowoczesne sposoby transplantacji włosów zagwarantują brak blizn

Medycyna estetyczna a ostatnich latach poczyniła bardzo duże postępy, także a zakresie przeszczepiania włosów. Niegdyś transplantacje włosów były związane z koniecznością pobierania płata ze skóry potylicy i faktycznie po dokonaniu takiego pobrania pozostawała długa i wyraźna blizna, która wykluczała znacząco noszenie dość krótkiej fryzury przy jednoczesnym wygoleniu karku. Dzisiaj odchodzi się już od takiej techniki - każdy spośród mieszków włosowych pobiera się oddzielnie. Dlatego brak jest blizn linijnych z tyłu głowy. Zabieg ten nie pozostawi wyraźnych śladów, jedyna różnica to przesunięcie się linii włosów i ich zagęszczenie. 

Zabieg przeszczepiania  włosów jest bezbolesny i nie będzie wymagać długiej rekonwalescencji

Osoby, które zdecydują się na przeszczep włosów nierzadko obawiają się dłuższego okresu rekonwalescencji - w końcu jest to operacja w obrębie skóry głowy, którą uważa się za delikatną. Faktycznie starsze metody przeszczepy wymagały od pacjentów zachowania ostrożności przez długi czas. Dzisiaj wiemy, iż taki zabieg można spokojnie przeprowadzać na przykład w czasie urlopu. Całkowity czas rekonwalescencji, przy założeniu, iż nie wystąpią żadnego rodzaju powikłania, to maksymalnie czternaście dni. W przeciągu trzech tygodni od wykonanego zabiegu należy się powstrzymywać od pływania, dźwigania, jak i narażania powierzchni skóry głowy na oddziaływanie promieni słonecznych. 

Warto przy okazji dodać, iż sam zabieg wykonuje się z użyciem znieczulenia miejscowego. Pacjent pozostaje cały czas przytomny, niemniej jednak nie odczuwa bólu. Po zabiegu zalecane jest profilaktyczne przyjmowanie antybiotyku i leków przeciwzapalnych. 

Skyclinic klinika medycyny estetycznej

Skyclinic klinika medycyny estetycznej posiada wyróżnienie Artas Clinical Excelence, które przyznaje się najlepszym klinikom na całym świecie. W Europie taki status przyznano jeszcze klinikom w Madrycie i w Paryżu. 

CERTYFIKOWANA JEDNOSTKA PROWADZĄCA SZKOLENIA

Omawiana klinika jest centrum szkoleniowym ARTAS na terenie Europy. Posiada spory bagaż doświadczeń w dziedzinie przeszczepów włosów, prowadzi szkolenia dla lekarzy z zaprzyjaźnionych klinik producent urządzenia ARTAS. 

PRACUJE Z NAJLEPSZYMI

Klinika dysponuje zespołem multidyscyplinarnym, który składa się nie tylko z kosmetologów, ale głównie z chirurgów, ginekologów i dermatologów, którzy posiadają długie doświadczenie. Z uwagi na to, iż jest w stanie zaoferować nam profesjonalną, pełną opiekę przed, atrakcje, jak i po zabiegach, jest najlepsza.  

Łysienie to duży problem 

Łysienie stanowi spory problem. Najczęściej spotykanym jest łysienie o charakterze androgenowym, które występuje i osób dorosłych. Proces ten może rozpoczynać się pomiędzy okresem nastoletniości, a późnym średnim wiekiem. Rozpoznanie łysienia o charakterze androgenowym jest nierzadko klinicznym rozpoznaniem. Pacjenci raczej rzadko obserwują wypadanie włosów, niemniej jednak zauważalne staje się obniżenie ich gęstości. Wywiad rodzinny na ogół potwierdza istnienie tego typu przypadków łysienia u krewnych. 

JAKIE SĄ PRZYCZYNY WYPADANIA WŁOSÓW?:

 • uwarunkowania genetyczne,
 • choroby skóry owłosionej albo włosów,
 • choroby układowe,
 • choroby zakaźne,
 • zażywanie leków,
 • wypadanie włosów spowodowane czynnikami o charakterze fizycznym. 

LECZENIE ŁYSIENIA O CHARAKTERZE ANDROGENOWYM

 • pielęgnowanie skóry głowy,
 • leczenie farmakologiczne,
 • mezoterapia skóry głowy,
 • transplantacja włosów. 

KIEDY ROZPOCZYNA SIĘ PROBLEM ?

Fazy wzrastania, jak i wypadania włosów nie są nigdy ze sobą w pełni zsynchronizowane. Dzięki czemu nie stracimy wszystkich włosów za jednym razem. Jeśli nic nie zakłóca cyklu, nie istnieje ryzyko, iż wyłysiejemy całkowicie s wyniku fizjologicznych reakcji. Jest to całkiem naturalne. 

OPIEKA MEDYCZNA JAK I KOMPLEKSOWE LECZENIE ŁYSIENIA PRZED ZABIEGIEM

PRZED ZABIEGIEM:

 • Pomoc w uzyskiwaniu odpowiedniego dofinansowania,
 • Przeprowadzenie badań,
 • Konsultacje lekarskie. 

ZABIEG I OPIEKA PO ZABIEGU

 • Mezoterapia mikroigłowa jako uzupełnienie dla zabiegu, jak i osobna terapia, tym także: komórki z lipotransferem, komórki macierzyste, osocze,
 • zabieg,
 • opieka pozabiegowa, jak i stałe monitorowanie osiąganych efektów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE