Reklama

Przestępstw w Płocku popełniono mniej. Zatrzymano jednak tylko co piątego włamywacza

Opublikowano:
Autor:

Przestępstw w Płocku popełniono mniej. Zatrzymano jednak tylko co piątego włamywacza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja podsumowała 2017 rok w swoich statystykach. W porównaniu do 2016 roku, przestępstw było o ponad 600 mniej.

Policja podsumowała 2017 rok w swoich statystykach. W porównaniu do 2016 roku, przestępstw było o ponad 600 mniej. 

Coraz częściej raporty kryminalne policji są znacznie mniej obszerne, niż w ubiegłych latach. Okazuje się, że to stały trend, bo w 2017 roku w Płocku popełniono łącznie 3031 przestępstw. To nadal około ośmiu kryminalnych występków dziennie, ale i tak statystyka znacznie się poprawiła. W 2016 roku było ich 3662, czyli równe dziesięć w ciągu 24 godzin. 

Spadły niemal wszystkie rodzaje przestępstw. Największy w tym udział "kradzieży z włamaniem", których było o aż 320 mniej niż w poprzednim roku. Zanotowano także mniej uszkodzeń mienia (o 62), kradzieży (o 39) i bójek (o 25). 

Wzrosła za to liczba przestępstw powodujących uszczerbek na zdrowiu (o 21). Skradziono także o cztery auta więcej. W przypadku samochodów policjanci niestety nie mogą się pochwalić także skutecznością - odnaleziono nawet nie co piąty pojazd. Podobnie jest w przypadku kradzieży z włamaniem (wykrywalność 21,5%) i uszkodzeniami mienia (32,2%). Niemal w komplecie wyłapano za to sprawców rozbojów - ujęto 34 z 35. 

Przestępstwa drogowe

W 2017 roku bezpieczniej było też na drogach w Płocku i powiecie, choć nadal po naszych drogach jeździ mnóstwo nietrzeźwych kierowców. Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy policjanci zatrzymali 320 amatorów jazdy na podwójnym gazie. Choć to i tak spory postęp, bo w 2016 roku ujęto ich aż 418. Być może to zasługa jeszcze częstszych kontroli - funkcjonariusze przeprowadzili ich dokładnie 99 167.

Na drogach w Płocku i powiecie zginęło 17 osób, czyli o trzy osoby mniej niż w 2016 roku. Odnotowano 221 wypadków (276 w 2016 roku). Za najczęstszą przyczynę wypadków policjanci wskazują nieustąpienie pierwszeństwa (97) i nadmierną prędkość (71). Nieprawidłowe manewry wyprzedzania, mijania i cofania odpowiadają za 23 wypadki, a błędy pieszych za 12 zdarzeń. 

Policjanci zapowiadają, że w przyszłym roku nie osiądą na laurach i będą dążyć do poprawy skuteczności. 

- W 2017 roku odnotowaliśmy, w porównaniu do roku 2016, spadki ilości przestępstw w większości kategorii - podsumowuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. - Bieżący rok będzie czasem, w którym będziemy intensyfikować swoje działania w celu dalszej poprawy wykrywalności we wszystkich kategoriach przestępstw, a zwłaszcza w przestępstwach kradzieży z włamaniem, gdyż w ubiegłym roku zanotowaliśmy spadek wykrywalności w tej kategorii przestępstw. 

 

Tabele: policja 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE