Reklama

Przerwane inwestycje. Wiemy, kto dokończy

Opublikowano:
Autor:

Przerwane inwestycje. Wiemy, kto dokończy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiadomo już, kto dokończy budowę stadionu Stoczniowca i Centrum Terapeutyczno-Wychowawczego przy Lasockiego.

Wiadomo już, kto dokończy budowę stadionu Stoczniowca i Centrum Terapeutyczno-Wychowawczego przy Lasockiego.

Przypomnijmy: miesiąc temu dotychczasowy wykonawca obu inwestycji, firma KBUD z Prusic, przerwała prace przy budowie stadionu na Radziwiu i centrum rehabilitacyjno-terapeutycznego na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 przy Lasockiego w Płocku. Jako że widoków na polubowne rozwiązanie konflikt między inwestorem a wykonawcą nie było, wyglądało na to, że sprawa skończy się w sądzie, a tymczasem zostanie ogłoszony nowy przetarg na budowę obu obiektów. - Zapłaciliśmy firmie jedynie część wynagrodzenia za wykonane prace i jak do tej pory nie ma żadnej reakcji zwrotnej ani pisma procesowego - mówi Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza.

Mniej więcej tydzień po awanturze ogłoszono nowe przetargi, teraz rozstrzygnięto oba postępowania. I tak - centrum zbuduje  za ponad 3 mln zł firma Eurodom z Tłuchowa (pokonała jednego oferenta). Na zakończenie inwestycji ma mało czasu - termin określono do połowy grudnia bieżącego roku.

Równie krótki czas na wykonanie prac, czyli do 15 grudnia, będzie miała firma Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna, która wygrała przetarg na budowę stadionu Stoczniowca. Zainkasuje blisko 2,5 mln zł.

Gdyby udało się dotrzymać obu terminów, opóźnienie wobec pierwotnej daty skończenie budowy obiektów wyniosłoby tylko półtora miesiąca (miały być gotowe do końca października).

Czytaj też:

Plac budowy stadionu we wrześniu, fot. Portal Płock

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE