Reklama

Przeniesienie numeru do innego operatora – kiedy można i jak to zrobić?

Opublikowano:
Autor:

Przeniesienie numeru do innego operatora – kiedy można i jak to zrobić? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli zauważasz, że Twój operator zaczyna traktować Cię gorzej niż swoich nowych klientów, czas zastanowić się nad przeniesieniem numeru do innej sieci. Możesz zrobić to szybko i łatwo bez względu na to, czy masz numer na kartę czy na abonament oraz na którą z tych form rozliczeń chcesz się zdecydować w swojej nowej sieci.

 

Jeśli zauważasz, że Twój operator zaczyna traktować Cię gorzej niż swoich nowych klientów, czas zastanowić się nad przeniesieniem numeru do innej sieci. Możesz zrobić to szybko i łatwo bez względu na to, czy masz numer na kartę czy na abonament oraz na którą z tych form rozliczeń chcesz się zdecydować w swojej nowej sieci.

Aby ułatwić klientom przenoszenie numeru, operatorzy uprościli procedury do minimum. Większość formalności przejmuje nowy operator. Do Ciebie należy jedynie wybór oferty i terminu przeniesienia, wypełnienie wniosku, podpisanie dokumentów i aktywacja karty SIM. Wszystko to trwa zaledwie kilka chwil i można to zrobić nie wychodząc z domu. Ponadto przeniesienie numeru odbywa się bezkosztowo i w godzinach nocnych, aby nie zaburzyć Twojej dziennej aktywności. Aby uniknąć podwójnych opłat za nakładające się na siebie umowy u obu operatorów, najlepiej przenieś numer pod koniec obowiązywania swojej obecnej umowy.

Sprawdź, jak i kiedy przejść do operatora, który oferuje Ci więcej lub od razu przejdź na https://otvarta.pl/.

Kiedy można przenieść numer do innego operatora?

Wniosek o przeniesienie numeru możesz złożyć w każdej chwili. Wskazujesz na nim termin, w którym przeniesienie numeru ma zostać zrealizowane. Termin ten zależy przede wszystkim od tego, czy u obecnego operatora masz numer na abonament czy na kartę. W przypadku numeru na kartę, sprawa jest bajecznie prosta – przenosisz się z dnia na dzień, w każdej chwili, beż żadnych kar i opłat.

Jeśli natomiast przenosisz numer jako abonent, najlepiej jeśli zrobisz to pod koniec obowiązywania swojej obecnej umowy. Zarezerwuj sobie w tym celu minimum dwa dni przed jej zakończeniem, aby móc zrobić to komfortowo i bez pośpiechu. Od tego, jaki moment wybierzesz na przeniesienie się do innej sieci zależeć może to, czy uda Ci się uniknąć konieczności płacenia obu operatorom na raz.

Załóżmy, że Twój okres wypowiedzenia u obecnego operatora wynosi standardowe 3 miesiące. Na przeniesienie numeru możesz wybrać kilka różnych momentów. Możesz to zrobić:

wcześniej niż na 120 dni przed końcem umowy, czyli w trybie bez zachowania okresu wypowiedzenia z obecnym operatorem – wówczas jeśli zrywasz umowę, płacisz karę u swojego obecnego operatora równą kwocie abonamentu pomnożonej przez 3 miesiące wypowiedzenia. Jeśli nie zrywasz umowy, płacisz dalej za jego usługi do końca umowy, jednocześnie rozliczając się z nowym operatorem. Ten może zaoferować Ci darmowe usługi w ramach numeru tymczasowego do końca okresu rozliczeniowego starej umowy;
nie wcześniej niż 120 dni kalendarzowych przed zakończeniem umowy, czyli w 3-miesięcznym okresie wypowiedzenia – wówczas nie płacisz kary za zerwanie umowy z obecnym operatorem;
na koniec okresu promocyjnego, czyli okresu, w którym na podstawie udzielonego Ci rabatu płacisz za usługi mniej niż przewiduje oferta;
w ostatni dzień umowy – wówczas w tym samym dniu, gdy wygasa Twoja umowa z obecnym dostawcą, nowy operator przenosi Twój numer do siebie.

Jak przenieść się do innej sieci?

Przeniesienie numeru do innej sieci jest bardzo łatwe i zwykle odbywa się błyskawicznie. Wniosek po przeniesienie można złożyć na jeden z trzech różnych sposobów. Możesz to zrobić osobiście w salonie nowego operatora, telefonicznie, a od niedawna również internetowo przez stronę docelowej sieci. Cała procedura sprowadza się do kilku prostych kroków, a większość formalności ze starym dostawcą wykonuje za Ciebie Twój nowy operator.

Schemat postępowania może różnić się  w zależności od operatora, jednak przeważnie wygląda on tak:

Wybierasz ofertę, która Cię interesuje.
Wypełniasz wniosek.
Odbierasz telefon od konsultanta, potwierdzając swój zamiar przeniesienia numeru.
Podpisujesz dokumenty.
Aktywujesz kartę SIM.

Samo wypełnienie wniosku zajmuje kilka minut. Jeśli zaś chodzi o okres oczekiwania na decyzję, różni się on w zależności od sposobu, w jaki go składałeś. Przy zgłoszeniu osobistym w salonie operatora nie trwa to dłużej niż 6 godzin. Na zgłoszenia online lub telefoniczne operatorzy odpowiadają zaś w przeciągu 5 dni. Warto podkreślić, że podane terminy to maksymalne czasy oczekiwania, jednak sieciom zależy na tym, by jak najszybciej przyjąć nowego klienta, dlatego zwykle trwa to o wiele krócej.

Dokumenty możesz podpisać w salonie u operatora lub, jeśli wniosek składałeś zdalnie, podczas spotkania z kurierem. W ciągu 24 godzin od Twojego zgłoszenia przyniesie on do Twojego domu wydrukowany i wypełniony przez Ciebie wniosek, oświadczenie o usłudze, z której obecnie korzystasz oraz pełnomocnictwo dla Twojego nowego operatora.

Kurier dostarczy Ci również Twoją nową kartę SIM. Należy włożyć ją do telefonu, najlepiej wieczorem przed snem. Zmiana operatora najczęściej następuje w godzinach nocnych. Budząc się rano wyłącz więc i włącz swój telefon, aby móc wykonywać połączenia już jako klient nowej sieci. Sprawdź dokładnie jak przenieść numer do innej sieci.

Dlaczego warto zmienić operatora?

Użytkownicy telefonii komórkowej decydują się na przeniesienie numeru z bardzo wielu różnych powodów. Warto rozważyć przejście do innej sieci, jeśli:

Twój wieloletni operator traktuje Cię gorzej niż nowego klienta,
zauważyłeś, że na Twoim rachunku pojawiają się dodatkowe opłaty,
znalazłeś bardziej korzystną dla siebie ofertę u innego operatora,
Twoja sieć nie oferuje żadnych rozsądnych powodów, by przekonać Cię do pozostania w niej.

Warto też dodać, że przenosząc się do innej sieci, możesz negocjować pewne warunki, a jako nowy klient otrzymujesz też zwykle atrakcyjne bonusy. Wszystko to sprawia, że zmiana dostawcy usług opłaca się bardziej niż pozostanie u starego operatora.

Korzystaj z okazji - przenieś numer do innej sieci, by cieszyć się lepszymi warunkami

Przeniesienie numeru do innego operatora to kwestia wypełnienia jednego wniosku i złożenia kilku podpisów. Cały proces możesz przejść w domu, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów i bez kontaktu ze swoim byłym operatorem. Wieczorem wkładasz kartę SIM, rano dzwonisz i SMS-ujesz na nowych, znacznie korzystniejszych warunkach. Wybierając odpowiedni moment na przeniesienie, możesz też uniknąć dodatkowych opłat.

Jednym z operatorów oferujących najkorzystniejsze warunki dla osób przenoszących numery jest nowa sieć komórkowa OTVARTA. Sprawdź, jak łatwo i szybko możesz przenieść numer do OTVARTEJ i ile możesz na tym zyskać. Szczegóły na https://otvarta.pl/.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE