Reklama

Przemoc i polityka. Zapraszają na Światełko dla Adamowicza

Opublikowano:
Autor:

Przemoc i polityka. Zapraszają na Światełko dla Adamowicza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W rocznicę zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza spotkajmy się, aby uczcić Jego pamięć. Przynieśmy ze sobą światełko i nadzieję w sercu - zachęcają organizatorzy spotkania w centrum Płocka.

W rocznicę zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza spotkajmy się, aby uczcić Jego pamięć. Przynieśmy ze sobą światełko i nadzieję w sercu - zachęcają organizatorzy spotkania w centrum Płocka. 

Stowarzyszenie "Wolne Miasto Płock" w poniedziałek 13 stycznia o godz. 19.30 zaprasza na plac Narutowicza, by uczcić pamięć Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska został zaatakowany nożem podczas ubiegłorocznego finału WOŚP. Zmarł dzień później.

Płocczanie, zszokowani tragedią, spotkali się na pl. Narutowicza już przed rokiem. Były znicze i kwiaty. 

- Warto pamiętać, że Paweł Adamowicz przede wszystkim kochał Polskę, kochał Gdańsk, był samorządowcem, ale także mężem i ojcem - mówił wówczas prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. - Jetem przekonany, że te ostatnie słowa, które powiedział tuż przed zamachem na jego życie, o tym że warto kochać innych, warto dzielić się dobrem pozostaną w nas i będą mieć wpływ na to, jak postrzegamy się wzajemnie i co możemy dla siebie zrobić. Natomiast na ile i czy w trwały sposób zmieni się ten język debaty publicznej, czas pokaże. Różnimy się. Warto, abyśmy potrafili ze sobą rozmawiać, dyskutować, czasem nawet kłócić, ale merytorycznie. 

W najbliższy poniedziałek o godz. 19.30 zaplanowano refleksje uczestników płockiego wydarzenia, o godz. 20 - syreny i światła, a następnie "Sound of Silence". Na koniec uczestnicy ułożą serce ze zniczy i światełek.

W Gdańsku obchody pierwszej rocznicy śmierci Pawła Adamowicza zaplanowano w dniach 10-15 stycznia. Zakończą się one konferencją "Przemoc i polityka", dotyczącą tego, jaki wpływ na zabójstwo Adamowicza miała mowa nienawiści w sferze publicznej.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE