Reklama

Przejażdżka po krainie wiedzy i nauki

Opublikowano:
Autor:

Przejażdżka po krainie wiedzy i nauki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wycieczka po uczelni z przymiarką do wybranego kierunku to największa atrakcja tegorocznego Dnia Otwartego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku.

Wycieczka po uczelni z przymiarką do wybranego kierunku to największa atrakcja tegorocznego Dnia Otwartego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku.

Instytuty PWSZ-u znajdują się w wielu punktach Płocka, dlatego wszyscy chętni do zapoznania się z ofertą tej uczelni, już we wtorek 9 kwietnia będą mogli wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanej wycieczce. Po drodze czekają spotkania z wykładowcami i studentami, oglądanie sal wykładowych i pracowni, a przede wszystkim sprawdzenie, który kierunek studiów najbardziej im odpowiada.

O 10 przy Placu Dąbrowskiego licealiści spotkają się z rektorem, samorządem studenckim, wykładowcami i studentami matematyki i informatyki. A później przyjrzą się dokładnie salom wykładowym, pracowniom komputerowym i bibliotece. Zwiedzanie tej części uczelni zakończy wizyta w Dziale Spraw Studenckich.

Po wyjściu z DSS-u maturzyści wraz z pilotującym wycieczkę przedstawicielem uczelni pojadą do Domu Studenta, aby przekonać się, że to miejsce przyjazne dla każdego, który zechce w nim zamieszkać. Pokoje mają dobry standard, a do dyspozycji studentów jest m.in. klub, świetlica, stołówka. O świetną atmosferę dba rada mieszkańców.

Z akademika wycieczka przeniesie się do siedziby Instytutu Nauk Humanistycznych i Społecznych kształcącego przyszłych filologów i pedagogów oraz do Studium Wychowania Fizycznego i Sportu przy Gałczyńskiego. Młodzież spotka się z przedstawicielami Instytutu, obejrzy obiekty sportowe i (na razie tylko z zewnątrz) nowe budynki, które od października będą służyć przyszłym pedagogom.
Kolejny punkt wycieczki to Trzepowo. W zabudowaniach dworskich i nowoczesnej auli kształcą się studenci Instytutu Nauk Ekonomicznych i Informatyki. Czy ekonomia jest nam do czegoś potrzebna? - tego właśnie dowiedzą się licealiści w Trzepowie.

A na koniec czeka wszystkich wizyta w Instytucie Nauk o Zdrowiu przy al. Piłsudskiego i spotkanie ze studentami pielęgniarstwa. Atrakcją będzie zwiedzanie pracowni i udział w zajęciach.

Zgłoszenia na wycieczkę przyjmowane są do 3 kwietnia (tel. 24 366 54 00, wew. 254; e-mail: promocja@pwszplock.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE