Reklama

Przegląd najważniejszych funkcji liczników rowerowych

Opublikowano:
Autor:

Przegląd najważniejszych funkcji liczników rowerowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jazda na rowerze to nie tylko sport wyczynowy, ale również forma aktywnego spędzania wolnego czasu. Nie trzeba być specjalistą od techniki zjazdowej ani dysponować nieprzeciętnymi możliwościami fizycznymi, aby cieszyć się długimi wycieczkami, ale można za to poczuć się odrobinę jak profesjonalista, wyposażając się w licznik. Jakie funkcje pełnią liczniki rowerowe? Co należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup?

Jazda na rowerze to nie tylko sport wyczynowy, ale również forma aktywnego spędzania wolnego czasu. Nie trzeba być specjalistą od techniki zjazdowej ani dysponować nieprzeciętnymi możliwościami fizycznymi, aby cieszyć się długimi wycieczkami, ale można za to poczuć się odrobinę jak profesjonalista, wyposażając się w licznik. Jakie funkcje pełnią liczniki rowerowe? Co należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup?

Podstawowe funkcje liczników

Liczniki są dostępne w wielu różnych wersjach, a wśród popularnych modeli znajduje się licznik rowerowy sigma – sprawdzony i uznany producent udostępnia je w wersji przewodowej i bezprzewodowej. Zakup tego rowerowego gadżetu wiąże się przede wszystkim z pytaniem, ile jesteśmy w stanie za niego zapłacić. Podstawowe modele można kupić nawet za kilkadziesiąt złotych i są wystarczające dla osób, które od czasu do czasu wybierają się na wycieczki lub zaczynają swoją przygodę z intensywniejszymi treningami. Istnieje jednak wiele modeli, które kosztują co najmniej kilkaset złotych. Rozbudowane funkcje powodują, że może być to bardzo kosztowny zakup. Należy wziąć pod uwagę, że w amatorskiej jeździe na rowerze większość funkcji oferowanych przez producentów jest zbędna. Zaawansowane rozwiązania przydają się jedynie profesjonalistom, dlatego najlepiej zastanowić się, co może być przydatne i nie przepłacać za innowacyjne liczniki, których funkcji nigdy w pełni nie wykorzystamy. W wersjach podstawowych powinny wyświetlać zegar, a także pokazywać dystans i czas jazdy oraz prędkość: aktualną, średnią i maksymalną.

Orientacja w terenie – technologiczne ułatwienie

Jazda po nieznanych trasach wiąże się z możliwością dezorientacji w terenie, dlatego niektóre liczniki rowerowe są zaopatrzone w nawigację GPS. Opcja dla bardziej wymagających osób, które zawsze chcą wiedzieć, gdzie są, kosztuje więcej niż model podstawowy. Z tego względu warto się zastanowić, czy dodatkowa funkcja naprawdę jest niezbędna. Odczyt GPS i pozostałych danych staje się utrudniony, gdy zapada zmierzch, ale wtedy z pomocą przychodzi podświetlany ekran. Jeżeli często wyjeżdżasz wczesnym rankiem lub wracasz po zmroku, zwróć uwagę na tą cechę licznika.

Jazda w deszczu. Czy może spowodować uszkodzenie licznika?

Każdy licznik rowerowy narażony na działanie wody może ulec uszkodzeniu. Zdarzają się sytuacje, gdy ekran zostaje zaparowany i nie można odczytać żadnych danych. Jeżeli szukasz rozwiązania umożliwiającego jazdę w każdych warunkach atmosferycznych, zdecyduj się na licznik wodoodporny. Wodoszczelność stanowi pożądaną cechę zapewniającą długie i bezproblemowe korzystanie ze sportowego gadżetu. Zalecane jest kupowanie modeli od sprawdzonych producentów w miejscach z bogatym asortymentem. Warto sprawdzić, jakie liczniki są oferowane na stronie https://seltrade.pl/liczniki-rowerowe. Najwygodniejszy w montażu jest licznik rowerowy bezprzewodowy, ale wersje przewodowe są równie dobrej jakości, a na dodatek mogą kosztować mniej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE