Reklama

Przeczytajcie dobrą radę dla tych, którzy mają postanowienie noworoczne

Opublikowano:
Autor:

Przeczytajcie dobrą radę dla tych, którzy mają postanowienie noworoczne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na początku roku większość z nas zastanawia się, co zmienić na lepsze. U wielu pojawia się refleksja nad figurą, a wraz z nią noworoczne postanowienie – „Schudnę!”. Jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę skutecznie i zdrowo?

Na początku roku większość z nas zastanawia się, co zmienić na lepsze. U wielu pojawia się refleksja nad figurą, a wraz z nią noworoczne postanowienie – „Schudnę!”. Jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę skutecznie i zdrowo?

Wpisując postanowienie o odchudzaniu na listę noworocznych planów, marzy nam się nie tylko godna pozazdrosz­czenia sylwetka, ale i wyśmienite samopoczucie. Bardzo często kończy się jedynie na obietnicach i odkładaniu diety na przysłowiowe jutro. Jeżeli jednak uda się podjąć działanie, to przeważnie katujemy się rygorystycznymi głodówkami albo wylewamy siódme poty na siłowni. Nie tędy dro­ga! Podstawą skutecznego odchudzania jest wpro­wadzenie właściwych nawyków żywieniowych, w czym pomoże nam dietetyk.

Pierwszy krok: konsultacja dietetyczna

Na samym początku rolą dietetyka jest prze­prowadzenie wywiadu.

– W trakcie pierwszej konsultacji staramy się jak najlepiej poznać osobę i jej nawyki żywieniowe. Dokonujemy pomiarów ciała oraz zawartości tłuszczu i pły­nów w organizmie. Każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby – mówi Izabela Bieniek–Koło­dziej, dietetyk z Centrum Naturhouse w Strzelcach Opolskich.

Wśród czynników oddziałujących na specy­fikę kuracji znajdują się m.in.: wiek, przebyte w przeszłości choroby czy aktualnie przyjmo­wane leki. Po dostatecznym zgromadzeniu po­trzebnych informacji, specjalista jest w stanie wychwycić przyczynę problemu z nadwagą i dopasować odpowiedni plan żywieniowy.

Dieta pod czujnym okiem specjalisty

Właściwie dobrana dieta powinna być prosta, przyjemna i przede wszystkim zdrowa. Należy pamiętać, że modne diety i kuracje z in­ternetu czy z kolorowych czasopism, przeprowa­dzane bez wcześniejszej konsultacji z ekspertem, mogą po prostu zaszkodzić. Zwykle przyczy­niają się również do popularnego efektu jo–jo. – Dieta musi być pełnowartościowa, zbilansowana i praktyczna. Kaloryczność dań należy dopaso­wać tak, aby uzyskać zadowalające efekty. Kurację powinien zakończyć etap stabilizacji, by uniknąć powrotu do poprzedniej wagi – potwierdza diete­tyk z Naturhouse.

Prosta droga do sukcesu!

Realizując kurację według indywidualnie do­branego planu dietetycznego i będąc pod opieką specjalisty, mamy największą szansę na osiągnię­cie założonego celu. W trakcie cotygodniowych wizyt dietetyk monitoruje prawidłowy przebieg kuracji oraz motywuje do dalszego działania. Przy wsparciu dietetyka, rodziny, a także dzięki wła­snej silnej woli oraz cierpliwości z pewnością zakoń­czymy noworoczne postanowienie sukcesem.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej kon­sultacji dietetycznej – wystarczy umówić się tele­fonicznie lub zostawić dane kontaktowe na stronie zaproszenie.naturhouse–polska. pl.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 16:00,  

Wtorek: 8:00 - 19:00,

Środa: 8:00 - 19:00,

Czwartek: 8:00 - 19:00,

Piątek: 8:00 - 19:00

Sobota: 8:00 - 14:00

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE