Reklama

Przeciętne zarobki już 6,1 tys. zł. Co za to można kupić?

Opublikowano:
Autor:

Przeciętne zarobki już 6,1 tys. zł. Co za to można kupić? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pewnie nie wszyscy się z tym zgodzą, ale według Urzędu Statystycznego w Warszawie Mazowsze to kraina mlekiem i miodem płynąca, skoro w listopadzie tego roku przeciętne wynagrodzenie w województwie wyniosło aż 6098, 25 zł. Zarabiacie tyle?

Pewnie nie wszyscy się z tym zgodzą,  ale według Urzędu Statystycznego w Warszawie Mazowsze to kraina mlekiem i miodem płynąca, skoro w listopadzie tego roku przeciętne wynagrodzenie w województwie wyniosło aż 6098, 25 zł. Zarabiacie tyle?

To wprawdzie kwota brutto, ale i tak robi wrażenie, bo to prawie 4400 do ręki. Przed rokiem było to - według statystyków oczywiście - 5836,70 zł brutto. 

Tuż przed świętami US przełożył to na możliwości nabywcze. 

- Przeciętne wynagrodzenie brutto w Warszawie i na Mazowszu pozwala kupić więcej kilogramów ryb niż rok temu, natomiast relatywnie podrożała szynka i pomarańcze - obrazowo porównał Maciej Kałuski z Mazowieckiego Ośrodka Badań Regionalnych w Urzędzie Statystycznym w Warszawie.

W tym roku możemy kupić więcej sera twarogowego tłustego i benzyny bezołowiowej 95 (choć nie jest tanio na stacjach paliw). Niestety, ceny sprawiły, że stać nas na mniej np. mąki pszennej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE