Reklama

Przebudowa Tysiąclecia lada dzień. Kiedy skończą się prace?

Opublikowano:
Autor:

Przebudowa Tysiąclecia lada dzień. Kiedy skończą się prace?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ulicę Tysiąclecia czeka poważna, wielomiesięczna przebudowa. Prace prawdopodobnie zaczną się tuż po majówce i mają potrwać do końca grudnia. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Ulicę Tysiąclecia czeka poważna, wielomiesięczna przebudowa. Prace prawdopodobnie zaczną się tuż po majówce i mają potrwać do końca grudnia. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami. 

Dokładnie 14,1 mln złotych Wodociągi Płockie i Miejski Zarząd Dróg zapłacą za przebudowę ulicy Tysiąclecia. Oprócz wykonania nawierzchni i chodnika po południowej stronie, w zakres prac wchodzą jeszcze:

  • wykonanie kanalizacji deszczowej o długości 1,5 km, 
  • przebudowa kanalizacji sanitarnej na długości 850 metrów, 
  • budowa wodociągu o długości 800 metrów. 

- Zmieściliśmy się w cenie szacunkowej, co bardzo cieszy - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. - Dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 3,4 mln złotych. 

Wykonawcy chcą jak najszybciej wejść na teren budowy. To kwestia pozwoleń ze strony urzędu miasta na reorganizację ruchu. Realny termin rozpoczęcia to 6 maja. A jak będzie wyglądała organizacja ruchu na Tysiąclecia?

- Ruch będzie możliwy w jednym kierunku, od strony Bielskiej w kierunku Łukasiewicza - mówi Tomasz Żulewski, dyrektor MZD. - Pierwszy etap prac to odcinek od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z ul. Rembielińskiego. Później będziemy pracować nad kolejnymi etapami. 

Prawdopodobnie będzie trzeba wyciąć kilka drzew. Projekt nieco zmieniono, ale pod topór i tak pójdzie około dziesięciu. 

Konferencja prasowa odbywała się na Alei Pawła Nowaka, która jest już prawie skończona. To nie tylko widoczna część deptaka, ale też 480 metrów kanalizacji deszczowej i i 380 nowego wodociągu. Aleja została wykonana z tych samych materiałów co sąsiadujący z nią Pasaż Roguckiego. 

- Do wykonania pozostała jeszcze mała architektura - 29 ławek, kosze na śmieci i nasadzenia. To będzie zrealizowane jeszcze wiosną - zapewniał prezydent. 

Całość kosztowała 9,2 mln złotych.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE