Reklama

Przebudowa trasy Płock - Sierpc na ostatniej prostej

Opublikowano:
Autor:

Przebudowa trasy Płock - Sierpc na ostatniej prostej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 2,6 mln zł z budżetu Mazowsza na przebudowę drogi wojewódzkiej. Dzięki tym środkom zmodernizowany zostanie ostatni odcinek trasy łączącej Płock z Sierpcem. Remont ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

Ponad 2,6 mln zł z budżetu Mazowsza na przebudowę drogi wojewódzkiej. Dzięki tym środkom zmodernizowany zostanie ostatni odcinek trasy łączącej Płock z Sierpcem. Remont ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

W piątek, 25 września, podpisano umowę na modernizację odcinka Goleszyn-Zbójno. Inwestycja obejmie przebudowę 3-kilometrowej trasy. W ramach prac zerwana zostanie stara nawierzchnia i wykonana zostanie nowa. Powstaną pobocza, zjazdy do posesji, nowe zatoki autobusowe, a także odwodnione zostaną przydrożne rowy.

- Od kilku lat bardzo konsekwentnie remontujemy tę drogę wojewódzką - mówił Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, podczas konferencji prasowej. - Do tej pory udało się przebudować ponad 27 km tej trasy. Pozostał jeszcze 3-km odcinek, który teraz zostanie zrewitalizowany. Będziemy mieli dobrą, bezpieczną drogę na szlaku łączącym Sierpc z Płockiem - zapewniał

Wagę inwestycji podkreślał także Krzysztof Korpoliński, wójt gminy Sierpc. 

- Ta droga ma znaczenie dla całego rejonu - przekonywał wójt. - Modernizacja jej to inwestycja nie tylko w komfort podróżowania ale i w bezpieczeństwo. Mnóstwo mieszkańców z naszego terenu pracuje na terenie Płocka i korzysta z tej trasy codziennie. Także dzięki niej odbywa się transport dzieci tzw. gimbusami do szkół. Cieszę się, że przed nami kolejny etap prac - dodał Korpoliński w rozmowie z nami.

To już ostatni etap modernizacji prowadzonej przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Droga jest systematycznie przebudowywana od 2008 roku. W ciągu tych 12 lat wyremontowano ul. Płocką w Sierpcu, powstało rondo, kompleksową modernizację przeszedł też odcinek na trasie Bonisław-Bielsk. W sumie na ten cel samorząd województwa przeznaczył 37,5 mln zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE