Reklama

Reklama

Przebudowa Łukasiewicza wkracza w kolejną fazę. Sprawdźcie, co się zmieni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mars

Przebudowa Łukasiewicza wkracza w kolejną fazę. Sprawdźcie, co się zmieni - Zdjęcie główne

foto Mars

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa największa inwestycja drogowa w Płocku w tym roku. W piątek 28 kwietnia rozpocznie się kolejny etap przebudowy ul. Łukasiewicza.

Reklama

Przebudowa Łukasiewicza trwa od początku lipca. Zgodnie z umową wykonawca ma 17 miesięcy na realizację, wartego blisko 74 mln złotych, zadania. Inwestycja została podzielona na etapy, a w piątek 28 kwietnia rozpocznie się kolejny z nich.

Tym razem wykonawca "wejdzie" na odcinek od ul. Nowowiejskiego do skrzyżowania z ulicami Tysiąclecia i Miodową. Wiąże się to ze zmianą organizacji ruchu dla kierowców i Komunikacji Miejskiej. 

- W piątek 28 kwietnia od godz. 9:00 całkowicie zamknięte dla ruchu pojazdów zostaną dwa odcinki ul. Łukasiewicza: pierwszy –  między ul. Nowowiejskiego a Al. Kobylińskiego, drugi  między Al. Kobylińskiego a skrzyżowaniem Miodowa – Tysiąclecia – Łukasiewicza - podaje Miejski Zarząd Dróg. 

Dojazd do budynków mieszkalnych i lokali usługowo-handlowych przy ul. Hermana i Krzywoustego będzie możliwy ulicą Łukasiewicza przez plac budowy wyłącznie od skrzyżowania Tysiąclecia – Miodowa. Ruch przez skrzyżowania z Nowowiejskiego, Kobylińskiego i Tysiąclecia będzie możliwy. 

- W pierwszej kolejności modernizacja będzie polegać na budowie kanalizacji deszczowej. Potem powstaną nowa jezdnia, chodniki i zjazdy na poszczególne posesje oraz zatoki postojowe, droga rowerowa i nowoczesne, energooszczędne oświetlenie - wyjaśnia MZD.

Objazdy dla autobusów KM Płock:

Linia nr 4 skierowana zostanie z ul. Sienkiewicza prosto ulicami Nowowiejskiego -Topolowa – Al.  Kobylińskiego do przystanku Kobylińskiego, gdzie znajduje się pętla. Przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Kupieckich (ul. Nowowiejskiego) zlokalizowane zostaną przystanki zastępcze, za przystanki „Nowowiejskiego 01,  02”.

Linie nr 20, 26, 33 i 35 zostaną skierowane od skrzyżowania ul. Łukasiewicza – Miodowa – Tysiąclecia w ul. Tysiąclecia – Bielska do skrzyżowania z Al. Jachowicza, gdzie linie powrócą na swoje stałe trasy.

Linia nr 24 skierowana zostanie objazdem z ul. Sienkiewicza prosto w ul. Nowowiejskiego – Topolową do Al. Kobylińskiego, gdzie linia powróci na swoją stałą trasę. Na ul. Nowowiejskiego zlokalizowane zostaną przystanki zastępcze. Nieczynne będą przystanki Hermana 01 i 02 oraz Nowowiejskiego 01 i 02 przy ul. Łukasiewicza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy