Reklama

Przebudowa al. Kilińskiego jeszcze w tym roku. Takie są plany...

Opublikowano:
Autor:

Przebudowa al. Kilińskiego jeszcze w tym roku. Takie są plany... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rondo, droga rowerowa połączona z magistralą rowerową, nowa nawierzchnia, lewoskręty, a także nowy wiadukt i parking w okolicy ogrodu zoologicznego. Al. Kilińskiego w nowej odsłonie - po kompleksowej przebudowie - w niektórych miejscach ma być nieco szersza niż obecnie.

Rondo, droga rowerowa połączona z magistralą rowerową, nowa nawierzchnia, lewoskręty, a także nowy wiadukt i parking w okolicy ogrodu zoologicznego. Al. Kilińskiego w nowej odsłonie – po kompleksowej przebudowie – w niektórych miejscach ma być nieco szersza niż obecnie.

Plany są duże i trzeba liczyć się z tym, że w czasie przebudowy al. Kilińskiego jednocześnie nie będzie przejazdu mostem im. Legionów J. Piłsudskiego, który w tym czasie również zostanie czasowo wyłączony. A jeśli się uda pozyskać środki finansowe z rezerwy subwencji ogólnej w dyspozycji Ministra Infrastruktury – łącznie chodzi o kilka milionów złotych – dojdzie do remontu przeprawy mostowej w okresie przebudowy al. Kilińskiego, co skróciłoby okres utrudnień dla kierowców. Planowane zakończenie robót związanych z al. Kilińskiego to czerwiec 2020 r.

[ZT]21464[/ZT]

Miejski Zarząd Dróg jeszcze nie ogłosił przetargu na przebudowę Kilińskiego i nowego wiaduktu łączącego skrzyżowanie al. Kilińskiego z ul. Norbertańską.

– Wiadukt będzie zaczynał się w miejscu, w którym obecnie znajduje się parking dla autobusów. Obecnie trwa jego projektowanie przez wrocławską spółkę PBW Inżynieria – mówi Hubert Woźniak z płockiego Ratusza. – Wspomniany program zakłada również budowę parkingu przy ogrodzie zoologicznym. Powstanie w pobliżu strzelnicy i można będzie do niego dojechać właśnie przez nowy wiadukt.

Także w samym zoo szykują się na remonty. Do wymiany jest dach pawilonu akwarium / herpetarium. Na razie porządzono dokumentację (opinię techniczną i ekspertyzę wraz z dokumentacją projektową dotyczącą pokrycia dachowego pawilonu), którą zatwierdził Urząd Miasta Płocka. – Dodatkowo na etapie planowania, bez ustalonego dokładnego terminu realizacji, jest budowa przyłącza sieci ciepłowniczej miejskiej od strony al. Kilińskiego do obiektów na terenie zoo. Budowa sieci rozdzielczej do poszczególnych obiektów wraz z modernizacją poszczególnych kotłowni. Część przyłącza będzie realizowana w ramach budowy wiaduktu - dopowiada pracownik Ratusza.

Na razie MZD zdecydowało się na przetarg na powstanie nowego parkingu przy zoo wraz z niezbędnymi drogami dojazdowymi i infrastrukturą. Drugi zapewne pojawi się wkrótce.

[ZT]21495[/ZT]

Przebudowa al. Kilińskiego z pewnością przysporzy utrudnień kierowcom, pracownikom czy mieszkańcom z tego rejonu miasta. Nieuniknione zmiany czekają pasażerów Komunikacji Miejskiej. A co w zamian, kiedy to wszystko się skończy? Koniec z dziurawym chodnikiem na al. Kilińskiego, pojawi się nowa nawierzchnia i oświetlenie ledowe.

– Przebudowane zostanie skrzyżowanie al. Kilińskiego z ul. Warszawską i Norbertańską. W tym miejscu powstanie rondo – dodaje Hubert Woźniak.

Woźniak opisuje: – Zbudujemy również drogę rowerową. Na odcinku od skrzyżowania z Norbertańską do skrzyżowania z ul. Padlewskiego – przy rogatkach płońskich, będzie ona biec po wschodniej stronie alei, z kolei w rejonie rogatek płońskich „przejdzie” ona na zachodnią stronę i mijając Bursę Płocką przetnie al. Jachowicza, by – w rejonie gmachu Politechniki Warszawskiej – połączyć się z główną magistralą rowerową.

W kilku miejscach – przy skrzyżowaniu z ul. Padlewskiego, Sienkiewicza, Kolegialną oraz przy wjeździe na teren Miejskiej Komendy Policji – aleja Kilińskiego zostanie nieco poszerzona. Dzięki temu w wymienionych miejscach będzie można wytyczyć lewoskręty.

Przebudowana zostanie również infrastruktura podziemna, powstanie kanalizacja deszczowa. Hubert Woźniak zawczasu uprzedza: – Budowa tych kolektorów oznacza także prace w ul. Warszawskiej oraz Mostowej, czyli na długim odcinku, sięgającym aż do skrzyżowania ul. Mostowej z ul. Rybaki i Kawieckiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE