Reklama

Propozycje na ferie. Zombie i czary Merlina

Opublikowano:
Autor:

Propozycje na ferie. Zombie i czary Merlina - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lada moment zabrzmi ostatni szkolny dzwonek, który tym razem wezwie na ferie. Praktycznie każda płocka instytucja postanowiła wyjść naprzeciw wszystkim, którzy zostają w mieście. Będzie bajecznie i artystycznie, pojawią się duchy, Muminki, a nawet stanie dmuchany ring bokserski.

Lada moment zabrzmi ostatni szkolny dzwonek, który tym razem wezwie na ferie zimowe. Praktycznie każda płocka instytucja postanowiła wyjść naprzeciw wszystkim, którzy zostają w mieście. Będzie bajecznie i artystycznie, pojawią się duchy, Muminki, a nawet stanie dmuchany ring bokserski.

Zajrzeliśmy do propozycji na ferie, a szczególnie do tych bezpłatnych i faktycznie jest w czym wybierać. Wystarczą tylko chęci i dokonanie zapisu, a nuda czmychnie w siną dal.

Ferie w świecie bajek

Jeśli jesteście zainteresowani obejrzeniem bajki, to koniecznie zajrzyjcie do nowego „Kina za Rogiem” na Tumskiej w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki (tylko wcześniej upewnijcie się, czy są jeszcze miejsca, wystarczy zadzwonić pod numer 24 366 43 52). Za złotówkę obejrzycie tam historię o Rycerzu Blaszce, jako pogromcy smoków, poznacie „Robaczki z Zaginionej Doliny” i Czarnoksiężnika z Oz, a na dokładkę mały smaczek, „Jacek i Placek”, czyli polski film animowany, w którym główne role zagrali Jarosław i Lech Kaczyńscy (to nie żadna zbieżność nazwisk).

Ferie ze sztuką

Ferie to najlepszy czas na nowe hobby albo podzielenie się swoją twórczością, piosenkami, scenariuszami, wierszami… Może nadeszła pora na rozwinięcie skrzydeł w Klubie Literackim Marabut, również przy POKiS-ie, albo na warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży „Wybieram sztukę” w Pracowni plastycznej „Piwnica” w dniach 26-30 stycznia (zapisy pod numerem 24 366 43 52). Gdyby jednak bardziej inetresujący wydawał się  motyw śniegu, w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS-u w Mostach odbędą się warsztaty plastyczne od 19 do 23 stycznia (dzieci powyżej 10 lat) bądź między 26 a 31 stycznia (zapisy osobiście lub dzwoniąc pod numer: 24 369 19 08).

Czy zima jest taka zła? W Płockiej Galerii Sztuki twierdzą, że nie, ponieważ bywa całkiem inspirująca. Między 20 a 22 stycznia (godzina 11.00) uczestnicy zimowych warsztatów na początek podejmą się stworzenia prac przedstawiających zabawy na świeżym powietrzu na podstawie obrazu Pietera Bruegela Starszego Zimowy pejzaż z łyżwami i pułapką na ptaki z 1565 roku. Całe warsztaty uwieńczy miniwystawa, która odbędzie 25 stycznia. Więcej informacji .

Również Młodzieżowy Dom Kultury zamierza zadbać o dobrą zabawę dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Już od pierwszego dnia ferii aż 30 stycznia przewiduje liczne zajęcia artystyczne, zabawy integracyjne i rekreacyjno-sportowe (zapisy: 24 364 77 15).

Ferie ze zwierzętami

Organizując sobie ferie, pamiętajmy, że zimą nie wszystkie zwierzęta śpią. O swoich podopiecznych będą opowiadać przez przez całe ferie, od poniedziałku do piątku (od godziny 11.00) ich opiekunowie z płockiego ogrodu zoologicznego. Miejsce zbiórki w Pawilonie Herpetarium. Obiecują też, że każde ze spotkań poświęcą innemu zwierzęciu, a może nawet nadarzy się okazja, aby któremuś przygotować osobiście obiad. Będą opowieści o gadach, małych małpkach, zebrach i antylopach i co takiego dzieje się na obszarach podbiegunowych oraz o tym, kto kogo zjada. Podobno uczestniczy obejrzą trening medyczny słoni (natomiast o 13.00 dla fok). Pamiętajcie jednak, że w tym przypadku trzeba jednak wykupić bilet wstępu do zoo.

Ferie z rycerzami, smokami, Muminkami, a potem samba w Rio

Tradycyjnie Książnica Płocka przygotowała wiele zabaw i gier animacyjnych zarówno na Kościuszki, jak i w poszczególnych filiach. Na przykład w filii nr 1 przy ul. Zielonej (tel. 24 268 00 87) od poniedziałku do piątku zaczną się zabawy z tekstem, „Strachy na lachy, czyli śmieszne historie na zimowe wieczory” (początek 19 stycznia, godzina: 11.00 – 12.30, tel. 24 268 00 50) i zorganizuje seans ze Scooby Doo na tropie legendy o Wampirze (28 stycznia, godzina 11.00). Następnego dnia, 30 stycznia zaprasza jeszcze na Bal straszydeł (godzina 11.00). Za to w filii nr 3 przy ul. Rembielińskiego (tel. 24 268 00 50) na słuchaczy czekają opowieści o dzielnych rycerzach walczących ze smokami (początek cyklu 27 stycznia o godzinie 11.00), mieszkających w zamkach oraz potężnym czarodzieju Merlinie.

Z kolei filię biblioteczną nr 6 na ul. Czwartaków 4 (tel. 24 263 50 34) przeważnie opanują Muminki i ich przyjaciele, natomiast w filii nr 7 na Gierzyńskiego 17 (24 263 67 80) postawili m. in. na projekcie filmowych baśni Braci Grimm (23 i 30 stycznia, godzina 10.00). W podróż po Brazylii zaprasza też filia nr 12 na ul. Ciechomickiej 68 (tel. 695 669 774). Pracownicy zamierzają wprowadzić dzieci w jej najciekawsze zakątki i ciekawostki z nią związane, jak coroczny karnawał w Rio de Janeiro, a na koniec zaplanowano bal maskowy w rytmach samby. A co w Chotomku na Sienkiewicza? Tam m. in. nauka poznawania zasad gier planszowych, „Szalony wyścig polnych myszek” (20 stycznia, godzina 12.00) i „Re re kum kum” (27 stycznia, godzina 12.00).

Spółdzielczy Dom Kultury rozkręca na ferie „Akcję Zima” od 19 stycznia, pełną interdyscyplinarnych zajęć dla dzieci i młodzieży (godzina 9. 00 – 13.00), po których rozpoczną się zajęcia świetlicowe (13.00 – 15.00). Tutaj również trzeba się zapisać (SDK na Krzywoustego: 24 263 35 60).

Więcej o Biblioferiach pod .

Piłkarzyki, dmuchany ring i Zombie, które pożre nudę

Nie próżnują też galerie handlowe. Wisła całkowicie bezpłatnie postanowiła przygotować strefę dla zainteresowanych wielkoformatowymi grami i planszówkami oraz wielki, dmuchany ring bokserski (codziennie od 19 do 30 stycznia w godzinach 13.00 – 18.00). Dodatkowo od 16.00 galeria zaprasza na warsztaty. Wybór jest całkiem spory. Jednego dnia będzie do zrobienia laurka dla ukochanych dziadków (19 stycznia), jeszcze innego zaplanowano zabawę w karaoke lub poznawanie pierwszych riffów na gitarze (20 stycznia), a następnego padnie propozycja nauki chodzenia na szczudłach (21 stycznia), a to tylko początek. Później zaproponują możliwość własnoręcznego wykonania wazoników lub ramekk z bibuły czy modną zumbę. A w weekend 24 i 25 stycznia szalone tańce, turniej twistera i gra terenowa „Pożeracze nudy”.

Ale to jeszcze nie wszystko. Dla łasuchów będzie bezpłatna wata cukrowa i osobna strefa piłkarzyków do rozgrywania mistrzostw, ale uwaga, piłkę do gry trzeba będzie pobrać za kaucją w punkcie Obsługi Klienta Galerii Wisła. Zadowoleni powinni być też fani fantastyki. Wspólnie z Płockim Klubem Fantastyki odbędą się warsztaty z podstaw rysunku lub szycia z filcu, tworzenia cudeniek z papieru, by następnie przejść do teorii i praktyki średniowiecznych stylów walki mieczem długim oraz poznania tajników przetrwania w kosmosie bądź pokonania złośliwych duchów. A jeśli już to wszystko uda się jakoś przetrwać, trzeba się liczyć z nagłym atakiem Zombie. Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny pod tym .

Przypominamy ponadto, że do dyspozycji są płockie baseny i lodowisko. Od 19 stycznia do 1 lutego za godzinę na Jagiellonce dzieci od 3 do 7 lat, uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zapłacą 1,5 zł, a na Podolance - 2 zł. Najtaniej będzie na pływalni miejskiej przy al. Kobylińskiego, tam za godzinę pluskania w wodzie życzą sobie złotówkę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE