Reklama

Prokuratura odwołała się od wyroku ws. śmierci Piotra Wieteski

Opublikowano:
Autor:

Prokuratura odwołała się od wyroku ws. śmierci Piotra Wieteski  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W grudniu 2018 roku wydano wyrok ws. podejrzanego o uderzenie Piotra Wieteski. Sąd Okręgowy zmienił jednak kwalifikację czynu i skazał Damiana K. na trzy lata pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Płocku wystąpiła o pisemne uzasadnienie wyroku i zdecydowała się na złożenie odwołania.

W grudniu 2018 roku wydano wyrok ws. podejrzanego o uderzenie Piotra Wieteski. Sąd Okręgowy zmienił jednak kwalifikację czynu i skazał Damiana K. na trzy lata pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Płocku wystąpiła o pisemne uzasadnienie wyroku i zdecydowała się na złożenie odwołania. 

Prokuratura Rejonowa w Płocku postawiła Damianowi K. zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem jest śmierć. Kodeks karny za ten czyn przewiduje szeroki wachlarz kar, włącznie z dożywociem. Sędzina Beata Szafaryn uznała winę Damiana K., ale jednocześnie zmieniła kwalifikację czynu na nieumyślne spowodowanie śmierci. 

- Otrzymaliśmy pisemne uzasadnienie wyroku i podjęliśmy decyzję o złożeniu apelacji. Dziś rano [poniedziałek 11 lutego-przyp. autora] apelacja została dostarczona do Sądu Okręgowego w Płocku. Sprawą zajmie się Sąd Apelacyjny w Łodzi - mówi Norbert Pęcherzewski, prokurator rejonowy.  

Prokuratura będzie domagać się ponownej zmiany kwalifikacji czynu. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, wynikiem którego jest śmierć poszkodowanego grozi, w zależności od okoliczności, kara od 5 lat pozbawienia wolności wzwyż, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności. 

[ZT]21545[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE