Reklama

Prokuratura nie wyklucza odwołania od wyroku ws. śmierci 19-latka

Opublikowano:
Autor:

Prokuratura nie wyklucza odwołania od wyroku ws. śmierci 19-latka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy lata więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci - taki wyrok wydał Sąd Okręgowy w Płocku. Damianowi K. początkowo postawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego wynikiem jest śmierć, a za to może grozić nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Prokuratura nie wyklucza złożenia odwołania.

Trzy lata więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci - taki wyrok wydał Sąd Okręgowy w Płocku. Damianowi K. początkowo postawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego wynikiem jest śmierć, a za to może grozić nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Prokuratura nie wyklucza złożenia odwołania. 

Sprawa przed płockim Sądem Okręgowym toczyła się od października. Po sześciu rozprawach zapadł wyrok skazujący. Damiana K. uznano winnym zadania ciosu, który doprowadził do upadku, uderzenia  w twarde podłoże, a to skutkowało rozległym pęknięciem czaszki. Sąd skazał 26-latka na trzy lata pozbawienia wolności. Prokuratura nie wyklucza odwołania. 

 - Złożyliśmy do sądu wniosek o doręczenie odpisu wyroku wraz z jego pisemnym uzasadnieniem. Po zapoznaniu się z nim będziemy rozważali kwestię ewentualnego złożenia apelacji - powiedział w rozmowie z nami Norbert Pęcherzewski, prokurator rejonowy. 

Złożenie takiego wniosku to tzw. zapowiedź apelacji. Dzięki temu prokuratura ma furtkę do zaskarżenia wyroku. Przypomnijmy, że Prokuratura Rejonowa w Płocku postawiła Damianowi K. zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten jest zagrożony karą od 5 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd zmienił kwalifikację czynu na nieumyślne spowodowanie śmierci, za grozi maksymalnie 5 lat pozbawienia wolności. 

[ZT]20653[/ZT]

[ZT]21094[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE