Reklama

Projekt „Świadomość” jutro na starówce

Opublikowano:
Autor:

Projekt „Świadomość” jutro na starówce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Opuścili Płock na rzecz kilku innych polskich miast: Łodzi, Częstochowy, Krakowa, Warszawy i Radomia. Miał to być ich wyjazd ewangelizacyjny. Czterodniowe rekolekcje połączone z warsztatami teatralnymi. Tak narodził się projekt „Świadomość”, który za pomocą dramy głosi słowa Jezusa Chrystusa. Jutro zobaczymy ich na Starym Rynku w samo południe.

Opuścili Płock na rzecz kilku innych polskich miast: Łodzi, Częstochowy, Krakowa, Warszawy i Radomia. Miał to być ich wyjazd ewangelizacyjny. Czterodniowe rekolekcje połączone z warsztatami teatralnymi. Tak narodził się projekt „Świadomość”, który za pomocą dramy głosi słowa Jezusa Chrystusa. Jutro zobaczymy ich na Starym Rynku w samo południe.

Za projekt odpowiada Teatr Trzeciego oraz wspólnota Laboratorium Wiary, skupiające się przy parafii pod wezwaniem Św. Jadwigi Królowej w Płocku. Nad całokształtem czuwał aktor i reżyser Adam Łoniewski oraz ks. Jacek Gołębiowski.

Wszyscy pewnego dnia wspólnie wsiedli do autokaru i wyruszyli w krótką lipcową trasę po Polsce, aby wystawiać przygotowane podczas warsztatów dramy, której finał zaplanowano na starówce w Płocku. Od razu twierdzili, że to nie jest tak naprawdę ich wyjazd, ale to raczej Pan Bóg nimi kieruje. - Chociaż przychodzi zazwyczaj "za pięć dwunasta", albo zmienia totalnie nasze plany, to wychodzi najlepszy scenariusz z możliwych – zapewniają.

Oprócz ekspresji scenicznej, znalazło się także miejsce dla ewangelizatorów ubranych w charakterystyczne koszulki. Sami tłumaczą, że przyświeca im tylko jeden cel, którym jest głoszenie „Jezusa Chrystusa ludziom XXI wieku”. – Dzisiejsze społeczeństwo żyje w biegu, wciąż brakuje czasu, są korki, autobusy jeżdżą jak chcą, telefon się zawiesza, a budzik znów zadzwonił za późno. Chcemy wejść w tę rzeczywistość, zatrzymać na moment pęd życia, poruszyć, zwrócić uwagę na Coś Więcej, obudzić ŚWIADOMOŚĆ – czytamy na stronie opisującej projekt.

W Krakowie, kiedy siedzieli pod Kościołem Mariackim i grali w kalambury, wiele osób pytało się ich, czy aby na pewno nie należą do jakiejś sekty, bo w końcu po co zadawać sobie aż tyle trudu? Kiedy słyszą w taki sposób zadane pytanie, przytaczają wezwanie papieża Franciszka. – Ojciec Święty wzywa młodych do wychodzenia z Dobrą Nowiną na ulice, do robienia rabanu – piszą. – A my jesteśmy młodzi i chcemy ten raban robić, tak jak umiemy najlepiej – gestem, słowem, obecnością. Mówić o Bogu bez patosu, autentycznie. Pokazać, ze radość jest nie tylko przywilejem, ale i obowiązkiem Katolika.

W Płocku zaprezentują swój autorski projekt na Starym Rynku jutro, 30 lipca w godzinach 12.00 - 14.00.

Fot.: Teatr Trzeciego / wspólnota Laboratorium Wiary

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE