Reklama

Projekt "Petra", praca dla bezrobotnych - propozycje KUKIZ'15

Opublikowano:
Autor:

Projekt "Petra", praca dla bezrobotnych - propozycje KUKIZ'15 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Płocku jest 5000 bezrobotnych, są to przeważnie osoby z wyższym wykształceniem - mówił na konferencji prasowej Maciej Dąbrowski, kandydat KUKIZ'15 na prezydenta Płocka. Komitet przedstawił swoje propozycje wyborcze dotyczące m.in. edukacji i ochrony zdrowia.

W Płocku jest 5000 bezrobotnych, są to przeważnie osoby z wyższym wykształceniem - mówił na konferencji prasowej Maciej Dąbrowski, kandydat KUKIZ'15 na prezydenta Płocka. Komitet przedstawił swoje propozycje wyborcze dotyczące m.in. edukacji i ochrony zdrowia. 

Kandydat KUKIZ'15 zapewnia, że stawia na transparentność urzędu miasta. Zapowiada wprowadzenie referendum w każdej strategicznej dla miasta inwestycji czy coroczne wotum zaufania dla Ratusza. Swoje rządy chciałby rozpocząć do audytu. 

- Tak jak mówiłem podczas debaty, swoje rządy zacznę od audytu pracy urzędników. Chcę zwiększyć ich efektywność - mówił Maciej Dąbrowski, kandydat KUKIZ'15 na prezydenta Płocka. - W Płocku jest 5000 bezrobotnych. To przeważnie osoby z wyższym wykształceniem i to jest problem. Urząd Pracy sobie z nim nie radzi. Organizowane kursy są zbędne i niewystarczające. Każdy, kto zwróci się do mnie o pomoc, uzyska ją. To jest bezpośredni kontakt z potrzebującymi, czyli najważniejsza dla mnie rzecz. 

Jak zamierza pomóc bezrobotnym? Jak mówi, trzeba znaleźć dla nich alternatywę, bo osoby posiadające zawód na brak zatrudnienia nie narzekają. 

- Zależy mi na osobach 50+. Mają do emerytury jeszcze 10-15 lat. To 5000 osób, wykształconych, ale nie mają zawodu, a urząd miasta jest zabetonowany. Nie potrafią się przebić. Zaczniemy od audytu urzędu, spółek, straży miejskiej. Myślę, że znajdę tam pracę dla takich osób. Może są osoby na kilku etatach, niekoniecznie potrzebnych. Myślę, że 2,5-3 tysiące osób damy radę zagospodarować dla dobra naszego miasta - zapewniał Dąbrowski, choć podkreślał, że nie chodzi tu o rozbudowę administracji.

Jakie jeszcze propozycje przedstawili kandydaci KUKIZ'15. Radna Iwona Jóźwicka mówiła o programie "Bezpieczne dziecko Petra", zaczerpniętego od imienia słonicy, która przez kilkadziesiąt lat mieszkała w płockim zoo. Idea jest taka, żeby np. w witrynach sklepowych naklejać logo programu, czyli dwa słonie. Następnie animatorzy zapoznaliby najmłodszych płocczan ze znajomości symbolu, tak, żeby wiedzieli, że w miejscu oznaczone znaczkiem "Petry" uzyskają pomoc w chwili zagrożenia. Najczęściej polegałby po prostu na telefonie do osoby dorosłej.

- Celem jest zabezpieczenie dzieci w drodze z i do szkoły oraz podniesienie świadomości w trudnych sytuacjach. Wykształcenie wśród nich mechanizmów ochronnych, gdzie mogą zwrócić się o pomoc - mówił Kamil Felczak, kandydat na radnego. 

Swoje propozycje przedstawił też Jan Wyrębkowski. Mówił o braku jasno sprecyzowanego pomysłu na rozwój miasta i ubytku mieszkańców. Chce nakreślenia "perspektywicznej wizji funkcjonowania miasta jako ośrodka regionalnego".

- Nie tylko o tym mówimy, ale pokazujemy opracowane koncepcje. Dokumenty są ulokowane już w samorządzie województwa mazowieckiego, bo to on musi podjąć pierwsze kroki. Powinien określić obszar funkcjonalny miasta, jako obszar o znaczeniu ponadregionalnym. To znacząco zmienia planowanie w Płocku, na Mazowszu, ale i w kraju. 

W kategorii zdrowia pojawiły się postulaty budowy centrum onkologicznego, propagowania sportu amatorskiego, przeniesienia szpitalnego oddziału ratunkowego w inne miejsce. Bogusław Osiecki mówił o potrzebie zagospodarowania Wisły, nie tylko w kwestii transportu, ale też retencji. Mówił też o potrzebie unowocześnienia edukacji, przeszkoleniu kadr w oświacie. 

Na listach KUKIZ'15 znalazł się też Włodzimierz Olewnik, znany w regionie przedsiębiorca. Właściciel zakładów mięsnych startuje do sejmiku wojewódzkiego. 

- Powoli wycofuję się z biznesu, ale odchodząc, chcę zrobić coś dla Polski. Widzę dużo niedobrego, marnotrawienie pieniędzy. Jeśli dostanę się do sejmiku, będę tego strzegł. Wytykał takie zjawiska i służył doradztwem z racji swoich doświadczeń zebranych przez ponad 40 lat. 

Wybory już za pasem. Przedstawiciele KUKIZ'15 liczą, że to płocczanie pójdą do urn. Dobrej monety szukają we frekwencji, bo jak mówią liczą na głosy tych, którzy zazwyczaj zostają w domu. 

- Bądźmy przykładem, że jesteśmy demokratami, a wybory są naszym świętem i prawem. Głosujcie, bo potrzeba nam zmian - apelował obecny na konferencji poseł Marek Jakubiak.

Na ile mandatów liczą Kukizowcy? Usatysfakcjonują ich cztery.  

Lista kandydatów KUKIZ'15 do rady miasta:

Okręg nr 1 

1. Maciej Dąbrowski

2. Jadwiga Pakulska

3. Sławomir Wiśniewski

4. Ewa Wróbel

5. Krzysztof Rogowski

6. Paula Jankowska

7. Daniel Bałdyga

8. Martyna Ragaman

9. Damian Buraczyński

Okręg nr 2

1. Tomasz Kotarski

2. Jan Wyrębkowski

3. Urszula Ambroziak-Bereszczyńska

4. Paweł Nagrodzki

5. Magdalena Dąbrowska

6. Aneta Filińska

7 Michał Gąsiorowski

8. Aneta Zduńczyk

9. Arkadiusz Paluszewski

Okręg nr 3

1. Iwona Jóźwicka

2. Bogdan Kowalewski

3. Kamil Felczak

4. Marta Derkus

5. Bogusław Osiecki

6. Anna Sieczka

7. Adam Ablewski 

8. Kinga Mrozińska

Okręg nr 4

1. Piotr Mierzwa

2. Przemysław Waśkowski

3. Sebastian Dorajczyk

4. Edyta Szałecka

5. Maryla Drużyńska

6. Barbara Zielińska

7. Artur Ruszkowski 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE