Reklama

Projekt Galerii Centrum gotowy. Wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę

Opublikowano:
Autor:

Projekt Galerii Centrum gotowy. Wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przyszła galeria handlowa miałaby powstać przy ul. Targowej między torami, stacją Orlenu i biurowcem Mostostalu. Najemcami Galerii Centrum mają być m.in. Auchan i Castorama.

Przyszła galeria handlowa miałaby powstać przy ul. Targowej między torami, stacją Orlenu i biurowcem Mostostalu. Najemcami Galerii Centrum mają być m.in. Auchan i Castorama.

Do Ratusza wpłynął wniosek o wydanie zgody na budowę "Centrum handlowego wraz z parkingami i drogami wewnętrznymi oraz niezbędną infrastrukturą techniczną - sieciami: energetyczną, wody, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej". Wnioskodawcą jest spółka Centrum Targowa.

- Wniosek jest w trakcie rozpatrywania - informuje Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej.

[ZT]18713[/ZT]

Zgodnie z zapowiedziami, które pojawiły się w 2018 r. w publikacji na portalu Property News, galeria o powierzchni 41 tys. metrów kwadratowych miałaby zostać otwarta w drugiej połowie 2020 r. Poza Auchan i Castoramą, wskazywano na 80 lokali przeznaczonych dla polskich i zagranicznych marek, z miejscem na kawiarnię, restaurację, klub fitness, ponadto do dyspozycji zmotoryzowanych klientów będą miejsca parkingowe (ok. 1,5 tys.). Zapowiadano także stację paliw, stworzenie połączenia z ul. Chopina i trasą północno-zachodnią.

Przygotowanie koncepcji architektonicznej powierzono Pracowni Architektonicznej Królikowski i Jaworski S.C. z Płocka, tej samej, która wykonała niegdyś projekt galerii Mazovia. Koncepcja jest już gotowa, przedstawia duży, częściowo oszklony budynek charakterystycznym logiem Auchan. Koncepcję można zobaczyć na profilu pracowni na Facebooku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE