Reklama

Program dla par starających się o dziecko. Tyle że w Warszawie...

Opublikowano:
Autor:

Program dla par starających się o dziecko. Tyle że w Warszawie... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pary z całego Mazowsza bezskutecznie starające się o upragnione potomstwo będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci metody zwanej naprotechnologią.

Pary z całego Mazowsza bezskutecznie starające się o upragnione potomstwo będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci metody zwanej naprotechnologią.

Zgodnie z danym Światowej Organizacji Zdrowia niepłodność w Polsce dotyczy 15–20 proc. par, co przekłada się na około 1 mln związków. Problemy z zajściem w ciążę występują już u co czwartej pary z krajów rozwiniętych. Niepłodność dotyczy w równym stopniu zarówno mężczyzn (45 proc.), jak i kobiet (45 proc.), u pozostałych 10 proc. ciężko ustalić przyczyny. W zdiagnozowaniu powodów niepłodności pomaga metoda zwana naprotechnologią. Poza określeniem, dlaczego konkretna para bezskutecznie stara się o dziecko, polega również na terapii i monitorowaniu stanu zdrowia kobiety, a także leczeniu w przypadku zaburzeń zdrowia prokreacyjnego. Na tego rodzaju pomoc samorząd Mazowsza zdecydował się wyłożyć 300 tys. zł w ramach realizacji „Programu wsparcia leczenia niepłodności mieszkańców Województwa Mazowieckiego metodą naprotechnologii w latach 2017 – 2019”.

Zainteresowane pary z Płocka będą musiały udać się do Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Placówkę wybrano w otwartym konkursie ofert ogłoszonym na podstawie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej ze środków medycznych. Była to jedyna oferta złożona w postępowaniu.

Przy aplikowaniu należy spełniać szereg warunków. To m.in. stwierdzona niepłodność lub nieskuteczne, zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej, leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do programu (stan zdrowia musi być udokumentowany w dokumentacji medycznej) oraz potwierdzenie płacenia podatków na terenie województwa mazowieckiego. Program skierowany jest do mieszkańców całego Mazowsza w wieku 18–40 lat w przypadku kobiet oraz 18-65 lat w przypadku mężczyzn. W programie może wziąć udział 120 par (nabór trwa do wyczerpania wskazanej puli zgłoszeń spełniających wymogi)  Aby ułatwić korzystanie, zgodnie z umową i złożona ofertą, w Szpitalu Bródnowski zapewniają, że będzie realizowany w dni powszednie także w godzinach popołudniowych oraz w soboty w zależności id potrzeb i wymagań osób biorących udział.

Zakwalifikowane do projektu pary będą objęte działaniami edukacyjnymi w obszarze  metody naprotechnologii, a także opieką lekarzy specjalistów z ginekologii i położnictwa, psychologa, dietetyka oraz instruktorów nauki systemu CrMs (Creighton Model FertilityCare System).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE