Reklama

Prognoza skarbówki: sto tysięcy zeznań

Opublikowano:
Autor:

Prognoza skarbówki: sto tysięcy zeznań - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Skarbowy w Płocku spodziewa się w tym roku w granicach 100 tysięcy zeznań podatkowych mieszkańców miasta i powiatu ziemskiego. Do połowy stycznia wpłynęło ok. 300 najpopularniejszych PIT-37.

Urząd Skarbowy w Płocku spodziewa się w tym roku w granicach 100 tysięcy zeznań podatkowych mieszkańców miasta i powiatu ziemskiego. Do połowy stycznia wpłynęło ok. 300 najpopularniejszych PIT-37.

Od początku stycznia możemy składać zeznania podatkowe za 2012 rok, pracujący na etacie mają czas do 30 kwietnia. Skarbówka zachęca do elektronicznego rozliczania się z urzędem, można to zrobić także pocztą – tu liczy się data stempla pocztowego (najpóźniej wtorek 30 kwietnia) lub osobiście.

Podatnicy, którzy rozliczają się ryczałtem lub kartą podatkową, powinni zrobić to do końca stycznia br., a więc to już ostatni gwizdek. Jak się dowiedzieliśmy w płockiej skarbówce, do 14 stycznia wpłynęło w sumie niespełna tysiąc druków. Najwięcej, bo 589, było PIT-ów 28, urząd spodziewa się ich w granicach 4.500.

Na razie płocczanie nie spieszą się z wypełnianiem PIT-ów 37, których co roku jest zdecydowanie najwięcej – ok. 78 tysięcy. Do połowy stycznia do skarbówki dotarło 276 takich druków, zapewne głównie od osób, liczących na zwrot nadpłaty. Do Urzędu Skarbowego w Płocku złożono ponad 80 PIT-ów 36, spodziewana liczba to 9.600.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE