Reklama

Profesjonalny sprzęt w atrakcyjnej cenie - sprawdź ile możesz zaoszczędzić kupując aparat w komisie fotograficznym

Opublikowano:
Autor:

Profesjonalny sprzęt w atrakcyjnej cenie - sprawdź ile możesz zaoszczędzić kupując aparat w komisie fotograficznym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Fotografowanie jest coraz popularniejszym hobby. Z czasem staje się pasją i sposobem na życie. Jednak, aby się rozwijać w tym, co się robi, trzeba kupować coraz lepszy sprzęt. I tu dla wielu osób pojawiają się schody, gdyż profesjonalny sprzęt potrafi kosztować naprawdę bardzo dużo, często są to kwoty sięgające kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy, jeżeli zależy nam na najlepszych aparatach i akcesoriach do nich.

Fotografowanie jest coraz popularniejszym hobby. Z czasem staje się pasją i sposobem na życie. Jednak, aby się rozwijać w tym, co się robi, trzeba kupować coraz lepszy sprzęt. I tu dla wielu osób pojawiają się schody, gdyż profesjonalny sprzęt potrafi kosztować naprawdę bardzo dużo, często są to kwoty sięgające kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy, jeżeli zależy nam na najlepszych aparatach i akcesoriach do nich.

Czy jest sposób na to, aby kupić dobrej jakości sprzęt, który nie nadszarpnie zbytnio naszego domowego budżetu? Tym rozwiązaniem jest kupieni używanego aparatu. Jednak i tutaj należy uważać, gdyż kupno od prywatnego sprzedawcy może wiązać się z ryzykiem zakupienia wadliwego sprzętu lub innego rodzaju nadużyciami. Dlatego swoją uwagę warto skierować ku komisom ze sprzętem fotograficznym. Na co zwrócić uwagę przy wyborze aparatu z komisu i czy faktycznie można zaoszczędzić na takim zakupie sprzętu fotograficznego?

Ile można zaoszczędzić kupując aparat używany w komisie fotograficznym?

Nie można tutaj jednoznacznie określić kwoty, jaką można zaoszczędzić kupując sprzęt używany. Dużo w tej kwestii zależeć będzie przede wszystkim od modelu aparatu, jaki nas interesuje oraz jego stanu technicznego. Przy bardzo zaawansowanych aparatach kwoty te mogą sięgać kilkuset, a nawet tysiąca złotych, czasami jeszcze więcej. Przy prostych aparatach kompaktowych można liczyć na ceny korzystniejsze o kilkadziesiąt ewentualnie kilkaset złotych mniejsze.

Gdzie szukać najlepszych okazji na zakup aparatu fotograficznego?

W komisach można znaleźć naprawdę wiele okazji. Jednak swoją uwagę warto kierować do specjalistycznych komisów fotograficznych takich jak https://e-oko.pl/20261-komis, a nie do ogólnych. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że pracują w nim osoby, które dobrze znają się na sprzęcie fotograficzny, a często same są pasjonatami fotografii. Dlatego umiejętnie podpowiedzą i pomogą dobrać sprzęt do naszych potrzeb i możliwości finansowych, a także doradzą, jakie akcesoria będą niezbędne przy wykonywaniu konkretnego rodzaju zdjęć. Oprócz tego w komisach tego typu można często dostać części zamienne do starszych modeli aparatów, a niejednokrotnie również prawdziwe perełki, których nie dostanie się w tradycyjnych sklepach z uwagi na to, że ich produkcja została zakończona. W związku z tym do komisów fotograficznych zaglądają często również osoby kolekcjonujące stare aparaty (zobacz również Pierwszy aparat fotograficzny na start. Dlaczego najlepiej wybrać go z komisu?).

Zalety zakupu aparatu przez internet

Co istotne kupując w internetowym komisie fotograficznym, przysługują nam podobne prawa, jak przy zakupie w tradycyjnym sklepie internetowym dla fotografów. Jest to zakup na odległość, więc możemy zwrócić wybrany wcześniej aparat w ciągu 14 dni od daty zakupu. Komis udziela też gwarancji na zakupiony sprzęt. Jej okres zależny jest od tego, w jakim stanie technicznym znajduje się wybrany przez nas aparat, a także od daty jego produkcji. Zazwyczaj jest to okres od jednego do dwunastu miesięcy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE