Reklama

Profancja wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Rzecznik Episkopatu apeluje...

Opublikowano:
Autor:

Profancja wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Rzecznik Episkopatu apeluje... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Informowaliśmy w sobotę o wizerunkach Matki Bożej Częstochowskiej z aureolami w kolorach tęczy, które zostały znalezione w Płocku. Głos w tej sprawie zabrał szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Joachim Brudziński, zapowiadając, że zajmie się tym policja. Ukazały się również komunikaty wydane przez rzecznika Konferencji Episkopatu Polski i wikariusza generalnego Mirosława Milewskiego.

Informowaliśmy w sobotę o wizerunkach Matki Bożej Częstochowskiej z aureolami w kolorach tęczy, które zostały znalezione w  płockiej parafii św. Maksymiliana Kolbego. Głos w tej sprawie zabrał szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Joachim Brudziński, zapowiadając, że zajmie się tym policja. Ukazały się również komunikaty wydane przez rzecznika Konferencji Episkopatu Polski i wikariusza generalnego Mirosława Milewskiego.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik w komunikacie zwrócił się z apelem:

– Ogromy ból spowodowała profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która miała miejsce w Płocku w nocy z 26 na 27 kwietnia. Ta profanacja napełnia bólem i niepokojem Polki i Polaków, dla których Jasnogórska Ikona jest świętością.

Apelujemy, aby – niezależnie od przekonań i osobistych poglądów – szanować uczucia religijne ludzi wierzących.

[ZT]22216[/ZT]

[ZT]22213[/ZT]

Wcześniej Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, która w sobotę była w Płocku wraz z Krzysztofem Kasprzakiem i Grzegorzem Braunem, napisała na Twitterze:

Jesteśmy w #Płocku, bronimy ks proboszcza Tadeusza Łebkowskiego przed agresją #lgbt i #GW. W nocy doszło do kolejnej profanacji. Rozklejono w okolicy, w tym na toalecie toi-toi, wizerunek MB Częstochowskiej w aureolach z homotęczy.

Straszne!

Co na to @EpiskopatNews?

Na stronie Diecezji Płockiej czytamy:

- W związku z profanacją wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, która miała miejsce w Płocku w nocy z 26 na 27 kwietnia 2019 r. informujemy, że w kościele św. Dominika na Górkach zostanie odprawione w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 18.00 nabożeństwo przebłagalne.

Zapraszamy duchowieństwo i mieszkańców Płocka do wspólnej modlitwy wynagradzającej.

Maryjo Królowo Polski, jesteśmy przy Tobie, pamiętamy, czuwamy!

Płock, dnia 27 kwietnia 2019 r.

†Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE