Reklama

Próbowali przemycić telefon do płockiego więzienia. Jak? [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Próbowali przemycić telefon do płockiego więzienia. Jak? [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zanim paczka trafi do osadzonego, przechodzi przez szczegółową kontrolę służby więziennej. Tym razem do jednego z osadzonych miał trafić telefon komórkowy, który był ukryty... w czajniku elektrycznym.

Zanim paczka trafi do osadzonego, przechodzi przez szczegółową kontrolę służby więziennej. Tym razem do jednego z osadzonych miał trafić telefon komórkowy, który był ukryty... w czajniku elektrycznym. 

Przestępcy mają przeróżne metody na chowanie przedmiotów, które nie powinny wpaść w ręce policji czy strażników więziennych. Tym razem się nie udało. 26 maja do jednego z osadzonych miał trafić czajnik elektryczny. Zanim trafił do celi, musiał przejść jednak kontrolę. 

- W trakcie kontroli za pomocą skanera rentgenowskiego paczki z czajnikiem kierowanej do skazanego, funkcjonariusz zauważyła elektroniczny przedmiot. Po sprawdzeniu okazało się, że wewnątrz czajnika ukryty był mini telefon komórkowy - mówi por. Zbigniew Śpiewak, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Warszawie.

Jak dodaje por. Śpiewak, osadzeni w płockim zakładzie karnym mają możliwość codziennego kontaktu z rodziną za pośrednictwem aparatów samo inkasujących umieszczonych na korytarzach oddziałów mieszkalnych. Rozmowy są jednak kontrolowane przez strażników. 

- Posiadanie niedozwolonych środków łączności może przyczynić się do czynów zabronionych prawem: zastraszania świadków, zapewnienia alibi lub uzgadniania zeznań. Służba Więzienna realizując zadania w zakresie wykonywania tymczasowego aresztowania oraz kar pozbawienia wolności dokłada starań, aby zapewnić prawidłowy tok postępowań karnych oraz nie dopuścić do czynów niezgodnych z prawem - tłumaczy rzecznik.

W myśl art. 110a§ 4 kodeksu karnego wykonawczego, skazany nie może posiadać, poza depozytem, środków łączności oraz przedmiotów i dokumentów, które mogą stanowić zagrożenie dla porządku lub bezpieczeństwa w zakładzie karnym.

Jak wyglądała kontrola? Można zobaczyć na filmie udostępnionym przez Zakład Karny w Płocku. 

[YT]https://youtu.be/Yep1LFQ7zrM[/YT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE