Reklama

Problem z parkowaniem przy nowym dworcu

Opublikowano:
Autor:

Problem z parkowaniem przy nowym dworcu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Na wyremontowanym dworcu PKS/PKP przy ul. Dworcowej nie każdy może korzystać z parkingu, jak to było do tej pory - mówi nam oburzony zastaną sytuacją czytelnik. Wywnioskował to z tabliczki postawionej przy wjeździe na parking - "Parking dla gości hotelowych". Gdzie w takim razie mają parkować podróżni?

- Na wyremontowanym dworcu PKS/PKP przy ul. Dworcowej nie każdy może  korzystać z parkingu, jak to było do tej pory - mówi nam oburzony zastaną sytuacją czytelnik.  Wywnioskował to z tabliczki postawionej przy wjeździe na parking - "Parking dla gości hotelowych".  Gdzie w takim razie mają parkować podróżni?

Wraz z wyremontowanym w zeszłym roku dworcem, oddano do użytku parking. Korzystać z niego mógł każdy. Zarówno ten, kto przyjechał, żeby odebrać bliskich jak i goście nocujący w hotelu Green Hotel. Obecnie z parkingu mogą korzystać jedynie goście nocujący w hotelu usytuowanym na dworcu. Tak informuje nas tabliczka postawiona przed wjazdem na parking.  Ta sytuacja dała do myślenia naszym czytelnikom.

- Dlaczego tak jest, że człowiek nie ma gdzie zaparkować, a przecież to dworzec miejski? - pyta zdezorientowany czytelnik. Faktycznie, jeśliby ktoś chciał skorzystać z miejsca parkingowego w pobliżu dworca, to ma do wyboru tylko parking przy Jysku, na którym oficjalnie mogą parkować klienci sklepu.  Z dworca korzysta sporo osób, czy to w okresie wakacyjnym, czy od września do czerwca. - Gdzie w takim razie ludzie mają parkować? - pyta czytelnik. - To skandal, żeby przy dworcu nie było parkingu dla kierowców.

Na zaistniałą sytuację odpowiedział Michał Luczewski, wiceprezes miejskiej spółki Rynex zarządzającej dworcem i parkingiem. - Mogą z niego korzystać  nie tylko hotelowi goście, najemcy pomieszczeń w galerii handlowej, ale także wszyscy podróżni – wyjaśnia nam Michał Luczewski.

 Przy wjeździe na parking zamontowano szlaban. Na co dzień jest on podnoszony i wtedy każdy może wjechać. Są jednak dni, kiedy szlaban jest opuszczony. - Zdarzają się niekiedy sytuacje, gdy parking ma opuszczany szlaban i jest pozostawiony do użytku gości Green Hotelu. Ma to miejsce tylko w przypadku pełnego obłożenia miejsc hotelowych - dodaje Michał Luczewski. - W pozostałym okresie istnieje możliwość korzystania, w miarę  posiadania wolnych miejsc, przez każdego. Przepisy dotyczące kategoryzacji obiektów hotelarskich stanowią, iż dla gości hotelowych powinien być wyodrębniony parking.

Wiceprezes zapewnił, że w sytuacji jeśli szlaban jest opuszczony, ale widać, że są wolne miejsca na parkingu, można zwrócić się do pracownika recepcji hotelowej i ten umożliwi przejazd.

 

fot. Czytelnik

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE