Reklama

Problem śmierdzący i bardzo denerwujący

Opublikowano:
Autor:

Problem śmierdzący i bardzo denerwujący - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości „Sprzątnij po mnie, bo sam nie dam rady” to adresowana do mieszkających w Płocku właścicieli psów rozpoczęta przez Urząd Miasta.

„Sprzątnij po mnie, bo sam nie dam rady” to adresowana do mieszkających w Płocku właścicieli psów rozpoczęta przez Urząd Miasta.

Na bilbordach, które pojawiły się w różnych punktach miasta, pies zachęca swego pana, aby sprzątnął po nim odchody. Ratuszowa kampania informacyjna, której podstawowym założeniem jest zwrócenie uwagi na problem z niesprzątanymi psimi odchodami, ma potrwać do 18 sierpnia.

"Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Płocka" wyraźnie określa, że właściciele czworonogów powinni natychmiast sprzątać ich zanieczyszczenia pozostawione na terenach przeznaczonych do użytku publicznego.

Jak informuje Konrad Kozłowski z ratuszowego biura prasowego, zwierzęce odchody powinny być zebrane do szczelnej torby i umieszczone w urządzeniach służących do zbierania odpadów komunalnych lub koszach ulicznych. Regulamin nie dotyczy osób niewidomych, które korzystają z psów przewodników.

Z danych straży miejskiej wynika, że od początku tego roku kilkadziesiąt osób, które nie posprzątały po swoich czworonożnych pupilkach, musiało zapłacić grzywnę od 20 nawet do 500 złotych.

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE