Reklama

Prezydent zmienia decyzję w sprawie przedszkola. Świetne nowiny dla rodziców

Opublikowano:
Autor:

Prezydent zmienia decyzję w sprawie przedszkola. Świetne nowiny dla rodziców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę prezydent przedstawił możliwe zmiany do projektu budżetu na 2019 r. Jedna z nich to świetne nowiny dla mieszkańców z Wielkiej Płyty, chociaż nie tylko. Chodzi bowiem o Miejskie Przedszkole nr 17 przy ul. Kossobudzkiego 10.

W środę prezydent przedstawił możliwe zmiany do projektu budżetu na 2019 r. Jedna z nich to świetne nowiny dla mieszkańców z Wielkiej Płyty, chociaż nie tylko. Chodzi bowiem o Miejskie Przedszkole nr 17 przy ul. Kossobudzkiego 10.

Na wstępie poinformował radnych, że miał okazję spotkać się z przedstawicielami wszystkich klubów w Radzie Miasta Płocka. 

- Budżet na przyszły rok trafił już do Regionalnej Izby Obrachunkowej, dlatego nie ma już wielkiej możliwości manewru w kwestii ewentualnych zmian. Zarazem zaproponował wprowadzenie zmian w formie autopoprawki. Wsłuchałem się w głos państwa radnych, wszystkich klubów, począwszy od Platformy Obywatelskiej przez Prawo i Sprawiedliwość po Polskie Stronnictwo Ludowe. Największa dyskusja oscylowała wokół miejskiego przedszkola nr 17 - przy czym wspomniał tu kilkoro radnych: Darię Domosławską, Jacka Jasiona czy Annę Derlukiewicz, którym na tym zależało, a także klub PiS. - Dla klubu PiS był to bowiem pierwszy postulat do budżetu. 

Zapowiedział, że zostaną znalezione środki finansowe na budowę nowego przedszkola nr 17. W przyszłym roku będzie to kwota 1,5 mln zł na zaprojektowanie budynku i rozpoczęcie budowy, w 2020 r. 5,5, mln zł. 

Przypomnijmy, że sprawa przedszkola wzbudzała duże emocje. Rodzice postulowali budowę nowego budynku w miejsce obecnej placówki, natomiast prezydent optował za adaptację części Szkoły Podstawowej nr 3. 

[ZT]20935[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE