Reklama

Prezydent wysłał pismo. Dalej przekonuje, że tak będzie lepiej

Opublikowano:
Autor:

Prezydent wysłał pismo. Dalej przekonuje, że tak będzie lepiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na rozstrzygnięcie sprawy z przedszkolem na Wielkiej Płycie jeszcze poczekamy. Przy podjęciu decyzji, co będzie lepsze, budowa nowego budynku czy adaptacja skrzydła jednej z podstawówek na osiedlu, mają pomóc dwie koncepcje za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tak uzgodniono, tymczasem prezydent dalej przekonuje mieszkańców, tylko tym razem pisemnie, do swojego pomysłu.

Na rozstrzygnięcie sprawy z przedszkolem na Wielkiej Płycie jeszcze poczekamy. Przy podjęciu decyzji, co będzie lepsze, budowa nowego budynku czy adaptacja skrzydła jednej z podstawówek na osiedlu, mają pomóc dwie koncepcje za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tak uzgodniono, tymczasem prezydent dalej przekonuje mieszkańców, tylko tym razem pisemnie, do swojego pomysłu. 

Radni już zgodzili się na przekazanie pieniędzy z budżetu na powstanie dwóch koncepcji w sprawie przedszkola na Wielkiej Płycie, pozostaje uzbroić się w cierpliwość i poczekać na efekty, a przynajmniej tak by się mogło wydawać. Rodzice nie ukrywali na sesji żalu z powodu obecnej sytuacji, podobnie faktu, że wciąż liczą na budowę nowego budynku, a nie na umieszczenie dzieci w części Szkoły Podstawowej nr 3. Obawiali się, że jednak wszystko może być przesądzone. Zapowiedź powstania dwóch koncepcji miała być czymś w rodzaju zawarcia tymczasowego kompromisu.

[ZT]14413[/ZT]

[ZT]14665[/ZT]

W sytuacji, kiedy już doszło do uzgodnienia, że lepiej przeznaczyć środki na dwie koncepcje, prezydent 20 lutego napisał do mieszkańców Wielkiej Płyty. Andrzej Nowakowski zapewnia w swoim piśmie, że w swoich zamierzeniach kieruje się troską o „harmonijny i zrównoważony” rozwój Płocka, który w konsekwencji przełoży się „na poprawę jakości życia na wszystkich osiedlach”. Wymienia wiele inwestycji, rozdział kanalizacji, mieszkania komunalne, „tworzenie miejsc do rekreacji w różnych częściach miasta”, remont ulic Kossobudzkiego i Wolskiego, budowę parkingu przy Rembielińskiego, powstanie ścieżki zdrowia przy Gimnazjum nr 5, planowaną przebudowę al. Roguckiego. Wspomina po raz kolejny, że rzeczywiście planowano budowę nowego budynku przedszkola na Wielkiej Płycie, jednak zmiana tych zamierzeń wynika z reformy oświaty. W projekcie nowych obwodów gimnazjum włączono w strukturę SP 3, stąd kolejny pomysł na przyszły podział po wygaszeniu gimnazjów, aby młodsze klasy pozostawić w SP 3, z kolei starsze roczniki z klas IV – VIII przenieść do budynku po G 5.

- W takiej sytuacji z całą pewnością znajdzie się miejsce dla MP 17 – napisał prezydent. - W rezultacie będziemy mogli dobrze wykorzystać posiadane zasoby i w sposób racjonalny oraz odpowiedzialny zarządzać mieniem komunalnym. Oczywiście przeniesienie siedziby przedszkola w nowe miejsce musi zostać poprzedzone gruntowną modernizacją budynku SP 3. W ten sposób dostosowaliśmy do wysokich standardów przedszkole „Pod Aniołami” na Piasta Kołodzieja, zmodernizowaliśmy MP 16 z oddziałami integracyjnymi przy Wolskiego czy MP 10 przy Marii Skłodowskiej-Curie.

Podaje też przykład modernizacji dawnego sklepu Levisa, w którym obecnie znajduje się Centrum Aktywności Seniora. Przypomina, że budynek MP 17 znajduje się około 100 metrów od SP 3. A co do działki przy Kossobudzkiego (po przedszkolu), podkreśla rożne możliwości: zagospodarowanie na parking, urządzenie terenu zielonego, miejsca rekreacji, siłowni pod chmurką. Zastrzega, że wszystko odbędzie się „zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców”. - Wsłuchuję się w ich głos, aby podejmowane przeze mnie działania służyły zaspokojeniu potrzeb naszej lokalnej społeczności oraz były racjonalne i ekonomicznie uzasadnione z punktu widzenia interesów całego miasta – czytamy w piśmie, które znalazło się w skrzynkach pocztowych na początku marca, w więc już po sesji, na której radni zdecydowali o 50 tys. zł na dwie koncepcje, a nie na jedną

Czy w takim razie pismo było konieczne?

- Dalej prowadzę dialog z mieszkańcami w sprawie nowej siedziby przedszkola – zapewnia w rozmowie Andrzej Nowakowski, przy czym nowe wciąż jeszcze nie oznacza budowy budynku od podstaw. Prezydent nadal twierdzi, że sprawa pozostaje otwarta. - Cały czas zastanawiamy się na wyborem najkorzystniejszej formuły. Złożyłem zobowiązanie w sprawie powstania dwóch koncepcji na przedszkole na Wielkiej Płycie, dodatkowo dołożyłem na sesji autopoprawkę w sprawie określenia przyszłego zagospodarowania terenu po przedszkolu. W przypadku wykorzystania działki można zorganizować konsultacje społeczne. Osobiście jestem zwolennikiem zaadaptowania części SP 3. W liście przedstawiłem swój punkt widzenia. Chciałem dotrzeć do większej liczby mieszkańców ze swoimi argumentami, co nie znaczy, że kwestionuję opinię osób, które podpisały się pod petycją w sprawie nowej placówki. Nikt tu nie zamierza przenosić przedszkola na inne osiedle, ani już z całą pewnością likwidować. Staram się jedynie prowadzić dyskusję merytorycznie.

Od lewej: Bożena Kijek, dyrektor MP 17, Katarzyna Żołek, przewodnicząca Rady Rodziców, fot. UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE