Reklama

Prezydent Płocka pośmiertnie dostał samorządowego Oskara

Opublikowano:
Autor:

Prezydent Płocka pośmiertnie dostał samorządowego Oskara - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Był pierwszym niekomunistycznym prezydentem Płocka i zarazem ostatnim wojewodą płockim. Odszedł od nas dwa lata temu, lecz pozostaje w pamięci mieszkańców i samorządowców. Za wybitne zasługi pośmiertnie przyznano mu nagrodę im. Grzegorza Palki.

Był pierwszym niekomunistycznym prezydentem Płocka i zarazem ostatnim wojewodą płockim. Odszedł od nas dwa lata temu, lecz pozostaje w pamięci mieszkańców i samorządowców. Za wybitne zasługi pośmiertnie przyznano mu nagrodę im. Grzegorza Palki.

W tym roku kapituła przyznała łącznie dziewięć nagród i sześć wyróżnień, postanowiła także uhonorować zasługi byłego prezydenta naszego miasta w latach 1990 – 1995, Andrzeja Drętkiewicza. W kategorii za działalność ogólnopaństwową doceniono „osobiste świadectwo szlachetnej samorządowej i państwowej służby oraz idealizm i bezkompromisowość w walce o dobro”, które cechowały płockiego samorządowca. Nagrodę im. Grzegorza Palki odebrała żona, Małgorzata Drętkiewicz. 

W tej samej kategorii przyznano również nagrodę marszałkowi województwa zachodniopomorskiego Olgierdowi Geblewiczowi oraz prof. Hubertowi Ireneuszowi Izdebskiemu, redaktorowi miesięcznika „Samorząd Terytorialny”.

Fot. www.ligakrajowa.org.pl

Zatroskany o losy małej ojczyzny, uczciwy, człowiek wielkiego formatu, z wizją.., Tak wspominano byłego prezydenta Płocka na wieść o jego śmierci na początku października 2014 roku:

[ZT]7936[/ZT]

Nagrody im. Grzegorza Palki są przyznawane od 1998 roku. Decyduje o nich Liga Krajowa zrzeszająca Ligi Miejskie i Ligi Wiejskie, bazując przy tym na haśle „Rodzina – Wspólnota lokalna – Ojczyzna” i promując działalność na rzecz kontynuacji demokratycznych reform w Polsce. Osoby uhonorowane otrzymują srebrny medal z wizerunkiem tragicznie zmarłego pierwszego prezydenta Łodzi w III RP, Grzegorza Palki. XIX już edycja odbyła się pod patronatem Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego oraz ogólnopolskich organizacji samorządowych będących stroną Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego: Związku Miast Polskich, Związku Powiatów Polskich, Unii Metropolii Polskich, Unii Miasteczek Polskich, Związku Gmin Wiejskich RP i Związku Województw RP.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE