Reklama

Prezydent Płocka podpisał się pod projektem ustawy ludowców

Opublikowano:
Autor:

Prezydent Płocka podpisał się pod projektem ustawy ludowców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Centrum Aktywności Seniora przy ulicy Otolińskiej 6 w Płocku odbyła się dziś konferencja prasowa, w której wziął udział m.in. prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Spotkanie dotyczyło obywatelskiego projektu „Emerytura bez podatku”. Podpis pod projektem ustawy złożył dziś również prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

W Centrum Aktywności Seniora przy ulicy Otolińskiej 6 w Płocku odbyła się dziś konferencja prasowa, w której wziął udział m.in. prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Spotkanie dotyczyło obywatelskiego projektu „Emerytura bez podatku”. Podpis pod projektem ustawy złożył dziś również prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

- My nie wejdziemy w żadną koalicję po kolejnych wyborach, jeżeli nie będzie gwarancji realizacji tego projektu, to jest nasz warunek, o którym mówimy już dziś - zapowiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. - Dopóki ja będę prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego, nie pozwolę na to, żeby podpisać umowę koalicyjną bez gwarancji realizacji jako numer jeden tego projektu. To jest nasze "500 plus". 

Przypomnijmy, że PiS odrzucił pomysł „Emerytura bez podatku” w Sejmie jako projekt poselski, dlatego PSL zakłada komitet inicjatywy obywatelskiej w tej sprawie. Właśnie w Płocku rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem "Emerytura bez podatku" i to u nas ponad 300 osób przeszło w zeszły piątek w pokojowym marszu, by zaprotestować przeciw opodatkowaniu rent i emerytur.  

- Chciałbym Wam podziękować za ten marsz, który zrobiliście - mówił dziś Władysław Kosiniak-Kamysz. - To jest pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce [...] Jeżeli ktoś uważa, że ten marsz był przeciwko komuś, to jest w głębokim błędzie. Jeżeli ktoś przyjmuje, że ta ustawa jest przeciwko komuś, to jest w głębokim błędzie i my go z tego błędu wyprowadzimy. Nie chcemy integrować ludzi w oparciu o zawiść i nienawiść. To nie jest droga, którą ja przyjmuję. To jest droga na skróty, która nigdy nie przynosi nic dobrego. 

Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał dziś, że PSL jest pomysłodawcą projektu ustawy, ale inicjatywa jest otwarta dla wszystkich. Zauważył ponadto, że przez 2,5 roku nie było oferty godnej dla seniorów, która zmieniłaby jakość ich życia. Na spotkaniu pojawił się również prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

- Cieszę się, że własnie w Płocku rozpoczyna się ta akcja - mówił Andrzej Nowakowski. - To właśnie w Płocku powstała pierwsza w Polsce Płocka Rada Seniorów, bardzo aktywnych ludzi, którzy mi jako prezydentowi podpowiadają, co warto robić dla seniorów i staram się wychodzić naprzeciw tym postulatom [...] Jesteśmy tu razem bez względu na szyldy i barwy, łączy nas przede wszystkim jedno, chcemy, żeby seniorzy mogli po prostu godnie żyć. 

Pod projektem ustawy obywatelskiej "Emerytura bez podatku" podpisali się dziś również Roman Siemiątkowski, wiceprezydent ds. polityki społecznej, starosta płocki Mariusz Bieniek, dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku Tomasz Kominek oraz przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE