Reklama

Prezydent: Orlenowi zrobiło się wstyd?

Opublikowano:
Autor:

Prezydent: Orlenowi zrobiło się wstyd? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po sześciu latach Orlen ponownie zadeklarował finansowe wsparcie dla klubu Wisła Płock. Co prawda na razie na rok, wszystko zależy od utrzymania się w ekstraklasie, i nie z logiem koncernu, tylko marki Vitay, ale to dobry prognostyk dla wielu kibiców. Na konferencji prasowej w siedzibie Orlenu zabrakło prezydenta miasta. Informację skomentował na swoim... blogu.

Po sześciu latach Orlen ponownie zadeklarował finansowe wsparcie dla klubu Wisła Płock. Co prawda na razie na rok, wszystko zależy od utrzymania się w ekstraklasie, i nie z logiem koncernu, tylko marki Vitay, ale to dobry prognostyk dla wielu kibiców. Na konferencji prasowej w siedzibie Orlenu zabrakło prezydenta miasta. Informację skomentował na swoim... blogu.

- Można zmienić strategię Orlenu i podejście do piłki? Można! - napisał Andrzej Nowakowski zaraz po tym, jak płockie media obiegła nowina, że Orlen został ponownie sponsorem klubu Wisła Płock. Dziękuje w swoim wpisie płocczanom i kibicom, skoro, jak usłyszeliśmy na konferencji prasowej, to przede wszystkim ich zasługa. Dziękuje także Orlenowi.

- Jeszcze 2,5 miesiąca temu dyrektor wykonawczy PKN Orlen ds. marketingu Rafał Pasieka mówił w moim gabinecie, że sponsorowanie piłki nożnej nie mieści się w strategii koncernu - przypominał. - Przekonywałem, że strategię można zmienić. Co się takiego stało, że PKN zmienił zdanie? - pyta prezydent i przywołuje odpowiedzi z konferencji. - Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że wiele dobrego zrobił w tej kwestii Budmat i jego decyzja o sponsorowaniu Wisły. Zrobiło się wstyd? Że obok wielkiego koncernu, największej polskiej firmy, która otwiera niejeden biznesowy ranking, znalazł się inny sponsor. Poziom sponsoringu ze strony PKN ma być podobny do środków, jakie daje Budmat. Nie wiem, czy świadczy to o słabości finansowej Orlenu, czy o sile Budmatu?

Przywołuje także wypowiedź prezesa Orlenu, którą przytoczono w komunikacie rozesłanym po konferencji przez zespół prasowy koncernu. Wojciech Jasiński podkreśla w niej, że Orlen wspiera sport i aktywny tryb życia, ponieważ na tym polega jedno ze strategicznych działań społecznej odpowiedzialności biznesu przyjętych przez firmę. W tym samym komunikacie znalazło się jeszcze jedno interesujące zdanie warte przytoczenia: - Umowa z Wisłą Płock jest kolejnym przykładem troski jaką PKN Orlen przywiązuje do spraw Płocka i regionu poprzez wsłuchiwanie się w potrzeby lokalnej społeczności i odpowiadania na nie w ramach posiadanych możliwości. 

- Może PKN będzie w stanie zwiększyć budżet Wisły Płock do takiego poziomu, by zespół na stałe zdetronizował odwiecznego rywala z Kielc? - pytał z kolei prezydent na blogu. - A może pójdziemy razem jeszcze dalej i Orlen dofinansuje budowę nowego stadionu im. Kazimierza Górskiego? Bo czuję, że w przypadku Budmatu – ponownie – nie wykluczyłbym pomocy...

 

Czytaj też: 

Zdjęcia z konferencji prasowej: 

Fot. Konferencja prasowa z 8 czerwca, kiedy ogłoszono nowego sponsora dla Wisły Płock, którym został Budmat - Michał Łada

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE