Reklama

Prezydent: Nie zwalniamy tempa

Opublikowano:
Autor:

Prezydent: Nie zwalniamy tempa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wraz ze zbliżającym się końcem roku nadchodzi czas podsumowań. W Ratuszu odbyło się spotkanie wigilijne, które stało się okazją nie tylko do złożenia sobie życzeń, ale i skonsolidowania tego, co udało się zdziałać przez dwanaście miesięcy.

Wraz ze zbliżającym się końcem roku nadchodzi czas podsumowań. W Ratuszu odbyło się spotkanie wigilijne, które stało się okazją nie tylko do złożenia sobie życzeń, ale i do skonsolidowania tego, co udało się zdziałać przez dwanaście miesięcy.

Co roku dziennikarze, rzecznicy prasowi, pracownicy zespołu medialnego Ratusza, fotoreporterzy i prezydenci Płocka gromadzą się w niecodziennej atmosferze, przy jednym, świątecznie udekorowanym stole w Sali Sejmowej Urzędu Miasta, aby wspólnie podzielić się opłatkiem. Jednak nawet w takiej chwili nie znikają mikrofony i nie błyskają flesze aparatów. Najpierw krótko podsumowano mijający roku od strony inwestycyjnej. Wszystko zostało podane „w pigułce”, postaci dwuminutowego spotu (aby go zobaczyć wystarczy wpisać na You Tube hasło "Nie zwalniamy tempa").

Prezydentowi Andrzejowi Nowakowskiemu właśnie minęła kolejna rocznica urzędowania, wliczając w to również czas poprzedniej kadencji. To zarazem pięć lat, ale i dopiero pierwszy mijający rok od wygranej w kolejnych wyborach. Z tej okazji miejski włodarz pochwalił ekipę, z którą pracuje.

- To istotny dla nas rok, ponieważ porwaliśmy się na zadania wymagające od nas sporej dyscypliny przy pozyskiwaniu i wykorzystywaniu środków unijnych jeszcze ze starej perspektywy – mówił prezydent, co dotyczy zarówno mniejszych, jak i większych przedsięwzięć. Andrzej Nowakowski starał się być bardzo skrupulatny przy podsumowaniu wszystkich pozytywnych zmian, które dotyczyły w zasadzie każdego obszaru z funkcjonowania miasta. Jednak jako najważniejszą inwestycję wskazał nową siedzibę Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 przy ul. Słonecznej. - Najpierw, w przeciągu pół roku, zakupiliśmy nowy samochód, później zadbaliśmy o miejsce dla dzieci, aby mogły, otoczone ciepłem, przebywać w godnych warunkach.

W tym roku podpisano pierwszą umowę partnerstwa publiczno-prywatnego, które zdaniem Ratusza przyniesie miastu oszczędności. Nie zabrakło także wzmianki o budżecie obywatelskim. Prezydentowi w trakcie spotkania towarzyszył tylko jeden z wiceprezydentów, a był nim Roman Siemiątkowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE