Reklama

Prezydent Komorowski przyjeżdża do Płocka

Opublikowano:
Autor:

Prezydent Komorowski przyjeżdża do Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższą środę, 11 lutego na trasie oficjalnych wizyt prezydenta Bronisława Komorowskiego znajdzie się Płock i Włocławek. U nas odwiedzi m. in. Małachowiankę, odsłoni tablicę pamiątkową oraz odbędzie kilka spotkań w Ratuszu. Będzie też jeden szczególny płocki akcent.

W najbliższą środę, 11 lutego na trasie oficjalnych wizyt prezydenta Bronisława Komorowskiego znajdzie się Płock i Włocławek. U nas odwiedzi m. in. Małachowiankę, odsłoni tablicę pamiątkową oraz odbędzie kilka spotkań w Ratuszu. Będzie też jeden szczególny płocki akcent.

Obie wizyty mają związek z przypadającym w tym roku 25-leciem samorządu terytorialnego, ale nie od dziś przebąkiwano o tym, że Bronisław Komorowski zjawi się w Płocku, chociażby z okazji uroczystego otwarcia odnowionej Małachowianki. Później mówiło się o otwarciu nowego muzeum w licealnych podziemiach. Dodajmy, że Bronisław Komorowski oficjalnie już poinformował, że ponownie zamierza ubiegać się o prezydencki fotel.

W Płocku wizytę poszerzono o spotkanie z uczniami najstarszej polskiej szkoły. Tuż po wystąpieniu prezydent odsłoni w Małachowiance tablicę pamiątkową poświęconą płocczaninowi, Tadeuszowi Mazowieckiemu, i zarazem pierwszemu polskiemu premierowi po zmierzchu okresu PRL-u. Ze szkoły delegacja uda się prosto do Ratusza na spotkanie z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego, po którym zaplanowano jeszcze spotkanie z przedstawicielami Towarzystwa Naukowego Płockiego.

Bronisław Komorowski gościł ostatnio w naszym mieście niemal równo trzy lata temu - 7 lutego 2012 roku. Odwiedził wówczas m.in. Małachowiankę i Muzeum Mazowieckie.

Na zdjęciach Bronisław Komorowski z małżonką w Płocku trzy lata temu, fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Więcej zdjęć w naszej galerii:

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE