Reklama

Prezydent komentuje odejście prezesa Orlenu. Wojciech Jasiński odpowiada

Opublikowano:
Autor:

Prezydent komentuje odejście prezesa Orlenu. Wojciech Jasiński odpowiada - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski skomentował odwołanie prezesa Orlenu. Wojciech Jasiński na łamach Portalu Płock odpowiedział na wpis prezydenta.

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski skomentował odwołanie prezesa Orlenu. Wojciech Jasiński na łamach Portalu Płock odpowiedział na wpis prezydenta.

Andrzej Nowakowski odniósł się we wtorkowym wpisie na swoim blogu do wczorajszej decyzji o odwołaniu Wojciecha Jasińskiego z funkcji prezesa Orlenu. Zdaniem prezydenta Płocka, Wojciech Jasiński jako rodowity płocczanin mógł inicjować więcej działań na rzecz miasta. 

 

- Szkoda, że były już prezes PKN Orlen nie wykorzystał szansy, by zapisać się na trwałe w historii Płocka - stwierdza  Andrzej Nowakowski.

Przytoczył jednocześnie takie inicjatywy, jak sponsorowanie klubów sportowych czy Półmaratonu Dwóch Mostów, w które Orlen mógł się zaangażować mocniej. 

- Takie działania potrafił podjąć obecny zarząd PERN, który nie wahał się i wsparł poważną dotacją remont Kaplicy Królewskiej w płockiej katedrze, kiedy Orlen decydował się na ustawienie świetlnych iluminacji - zauważył prezydent Płocka. - Pięknych, ale jedynie tymczasowych - dodał.

Andrzej Nowakowski zwrócił jednocześnie uwagę na brak współpracy koncernu z miastem, co skutkuje licznymi protestami mieszkańców, którzy widzą w Orlenie jedynie przedsiębiorstwo odpowiedzialne za zanieczyszczenie powietrza. Prezydent przyznał jednocześnie, że taka współpraca jest niezbędna w przypadku chociażby takich inwestycji, jak: budowa trzeciego odcinka obwodnicy, która będzie służyć także pracownikom i kontrahentom PKN czy modernizacja stadionu, który powinien być wizytówką miasta. 

- Liczymy na powrót Orlen Cup do Płocka, na nowe place zabaw dla najmłodszych i na radioterapię w szpitalu - dodał Andrzej Nowakowski. - Samorząd płocki jest silnym organizmem finansowym, ale przy takiej współpracy, wspólnie możemy zrobić znacznie więcej - zaznaczył.

Na zarzuty prezydenta na naszych łamach odpowiedział były już prezes Orlenu, Wojciech Jasiński. 

- Za czasów mojego kierowania Orlenem wpływ spółki na rozwój miasta znacząco wzrósł i życzyłbym sobie, by tak było zawsze - komentuje na łamach Portalu Płock Wojciech Jasiński. - Wyraźnie wskazują na to badania, według których ocena mieszkańców na temat zaangażowania koncernu w różnego rodzaju świadczenia na rzecz miasta jest wyższa i nie zmienią tego żadne urojenia pana prezydenta.

[ZT]17938[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE