Reklama

Prezydent dostanie absolutorium? Wszystkie komisje na tak

Opublikowano:
Autor:

Prezydent dostanie absolutorium? Wszystkie komisje na tak - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek w auli ratusza odbyło się połączone posiedzenie wszystkich komisji merytorycznych rady miasta. Podsumowano wykonania budżetu z 2017 roku. Niespodzianki nie było - prezydent Andrzej Nowakowski otrzymał absolutorium.

W czwartek w auli ratusza odbyło się połączone posiedzenie wszystkich komisji merytorycznych rady miasta. Podsumowano wykonania budżetu z 2017 roku. Niespodzianki nie było - prezydent Andrzej Nowakowski otrzymał absolutorium. 

Posiedzenie komisji rozpoczęło się od prezentacji Wojciecha Ostrowskiego, miejskiego skarbnika, który przedstawiał realizację zadań budżetowych - rozpiskę przychodów, wydatków, najważniejsze inwestycje i oczywiście zadłużenie. To wynosi 473 mln złotych. - W zasadzie poziom z 2014 roku - mówił skarbnik.

Później przez blisko półtorej godziny pytania skarbnikowi i Jackowi Terebusowi, wiceprezydentowi ds. inwestycji, zadawała Wioletta Kulpa. Przewodnicząca klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości pytała o przesunięcia w budżecie, zasadność niektórych zapisów czy niewykonania budżetu. 

- To nie tylko rola opozycji, ale wszystkich radnych, żeby szukać, sprawdzać, weryfikować czy zadania zostały właściwie wprowadzone i czy nie znajdujemy jakichś nieprawidłowości - mówiła w rozmowie z Portalem Płock Wioletta Kulpa. - Inne zapisy przyjmowaliśmy w 2017 roku, a inny jest przy wykonaniu. To nie tylko rola opozycji, ale rzeczywiście my się nad tym skupiamy. Żałuję, że tylko ja zadawałam pytania. Mam nadzieję, że radni zapoznali się z wykonaniem budżetu. 

Po zakończeniu dyskusji każda komisja opiniowała budżet. Wszystkie pozytywnie zaopiniowały wykonanie budżetu, a prezydent Andrzej Nowakowski otrzymał absolutorium. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE