Reklama

Prezydent Andrzej Duda wręczył nagrodę spółce miejskiej z Płocka

Opublikowano:
Autor:

Prezydent Andrzej Duda wręczył nagrodę spółce miejskiej z Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości NSZZ „Solidarność” pod honorowym patronatem Prezydenta RP zorganizował X edycję konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Gala wręczenia nagród odbyła się dzisiaj. Nagrodzono jedną ze spółek miejskich z Płocka.

NSZZ „Solidarność” pod honorowym patronatem Prezydenta RP zorganizował X edycję konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Gala wręczenia nagród odbyła się dzisiaj. Nagrodzono jedną ze spółek miejskich z Płocka.

Konkurs miał na celu promowanie pracodawców, wyróżniających się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy w głównej mierze przez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.Nagrodę otrzymała Komunikacja Miejska z Płocka.

Prezydent podziękował wszystkim za to, że są pracodawcami, którzy rozumieją, że pracownik zasługuje na szacunek i jego praca ma ogromne znaczenie dla firmy.

- To, że państwo prowadzicie firmy, w których związki zawodowe mogą spokojnie działać, pracownicy mogą się w związkach zawodowych spokojnie zrzeszać jest dla mnie niezwykle doniosłe i świadczy o tym, że jesteście państwo tymi, którzy rozumieją, co to znaczy nowoczesne państwo, co to znaczy państwo, w którym jest realizowana społeczna gospodarka rynkowa, tak jak jest napisane w naszej konstytucji – przemawiał prezydent Andrzej Duda, podczas uroczystości.

Prezydent zaznaczył również, że przestrzeganie prawa pracy jest ważne dla zrównoważonego rozwoju państwa. Przypomniał, że inicjatywa miała dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego wielkie znaczenie. Był on, jak wspominał Andrzej Duda, współpracownikiem Solidarności, która walczyła o byt polskiego państwa,  prawa pracowników i prawa człowieka, bo to stanowiło ważny element budowania nowoczesnego, dobrze rozwijającego się państwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE