Reklama

Prezeska odwołana. Idą zmiany dla spółek?

Opublikowano:
Autor:

Prezeska odwołana. Idą zmiany dla spółek? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wioletta Magin nie jest już prezeską MZGM-TBS. Czy odwołanie szefowej spółki miejskiej zwiastuje zmiany w jej funkcjonowaniu, o których mówi się od dawna?

Wioletta Magin nie jest już prezeską MZGM-TBS. Czy odwołanie szefowej spółki miejskiej zwiastuje zmiany w jej funkcjonowaniu, o których mówi się od dawna?

Tego, że na stanowisku prezesa Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej-TBS prędzej czy później nastąpi zmiana, można się było spodziewać. O powodach tych przewidywań za chwilę, tu trzeba jednak przyznać, że na roszadę w fotelu szefa spółki i tak władze miasta zwlekały bardzo długo. Potwierdza to opinię, że Wioletta Magin w ich opinii dawała sobie radę z prowadzeniem niełatwej spółki, która ze względu na charakter swojej działalności nie mogła mówić o spektakularnych wynikach, ale przynajmniej wyszła na prostą.

Przypomnijmy, że na początku było to jedno z najbardziej widocznych nadań z ramienia politycznego. Wioletta  Magin była szefową spółki od sierpnia 2012 roku, po tym, gdy ze stanowiskiem rozstał się ówczesny prezes MZGM-TBS Rafał Kania. Wcześniej - od końca 2011 r. była jej wiceprezeską.  Prywatnie jest żoną Łukasza Magina, byłego wiceprezydenta Łodzi (wówczas z ramienia PO) i jednego z najbliższych współpracowników byłego ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego (PO). Jednak drogi Magina z Platformą rozeszły się już jakiś czas temu, więc wydawało się, że dni jego żony na stanowisku prezeski spółki są policzone. A jednak prezydent musiał być zadowolony z jej działania, skoro mimo decyzji politycznych Łukasza Magina, przez kolejne lata zostawił jego żonę na eksponowanym stanowisku w MZGM.

Zmian na stanowisku prezesa spółki nie przyniosły nawet roszady personalne w miejskich spółkach o wyborach samorządowych. Owszem, zarząd MZGM nie oparł się pokusom koalicjanta, czyli PSL, bo wymieniono jego wiceprezesa (Andrzeja Bromgaua zastąpił rekomendowany przez ludowców Arkadiusz Kochanowicz) i skład rady nadzorczej, ale Wioletta Magin została.

Jak się okazało, jedynie na kilka miesięcy. Jak dowiedzieliśmy się w Ratuszu, dziś, we wtorek, rada nadzorcza odwołała prezeskę spółki. - Pani prezes nie zaakceptowała nowych warunków pracy i płacy, to wszystko, co możemy w tej sprawie powiedzieć - ucina biuro prasowe Ratusza.

 Co ciekawe, nie powołano nowego prezesa - spółką pokieruje obecny wiceprezes i dwóch prokurentów.  Jak rozumieć ten ruch? Oficjalnie Wioletta Magin jest na okresie trzymiesięcznego wypowiedzenia, ale bez konieczności świadczenia pracy.

A mniej oficjalnie? Niewykluczone, że jest to zapowiedź zmian, które czekają MZGM. Od dawna mówi się bowiem, że w Płocku funkcjonują trzy spółki, które zajmują się podobnym obszarem działalności - to Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, właśnie Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej-TBS i Agencja Rewitalizacji Starówki. O ewentualności częściowej fuzji lub przekształceń mówi się od lat, teraz - jak się wydaje - ta koncepcja nabiera rumieńców.

Fot. Portal Płock

Tak w 2012 roku relacjonowaliśmy zmiany na stanowisku prezesa zarzadu spółki:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE