Reklama

Prezes Orlenu: Zarobiliśmy 21 mld zł i dzielimy się tym [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Prezes Orlenu: Zarobiliśmy 21 mld zł i dzielimy się tym [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę i niedzielę w Orlen Arenie królowała ochrona zdrowia. Płocki koncern przegotował tam "Miasteczko zdrowia". W hali na dwóch poziomach rozstawiono kilkadziesiąt stoisk.

W sobotę i niedzielę w Orlen Arenie królowała ochrona zdrowia. Płocki koncern przegotował tam "Miasteczko zdrowia". W hali na dwóch poziomach rozstawiono kilkadziesiąt stoisk. 

Można było skorzystać z prostych badań, np. poziomu cukru we krwi czy EKG, określić pojemność płuc. Do dyspozycji byli także specjaliści z różnych dziedzin, w tym onkologii. Część oferty zlokalizowano na powietrzu. Przy hali znalazła się mobilna strefa zdrowia z Dentobusem, Cytobusem, Mammobusem, Krwiobusem i - budzącą duże zainteresowanie - kapsułą badań zmysłów. Przeważały osoby starsze, choć były też całe rodziny, a dzieci miały co robić w sporej strefie zabaw. 

- Przyjechałam porozmawiać z dietetyczką - mówiła nam emerytka z płockich Podolszyc. - Zarówno mnie, jak i mężowi przydałoby się zrzucić kilka kilogramów. Zapytam, jak to zrobić w jakiś w miarę prosty sposób. Liczę, że dzięki temu będziemy się lepiej czuli.

W niedzielne popołudnie w Orlen Arenie zjawili się prezes koncernu i minister zdrowia. 

- To wspaniała okazja, by się zbadać. Orlen nie jest umieszczony w próżni, lecz tu, w Płocku. Dlatego niedawno uruchomiliśmy program onkologiczny, na który przeznaczamy 10 mln zł. Ruszamy jeszcze w tym roku - mówił prezes Orlenu Daniel Obajtek. - To będzie profilaktyka, badania, leczenie. Jesteśmy firmą odpowiedzialną, więc będziemy inwestować w zdrowie mieszkańców Płocka i regionu.

Prezes Obajtek dodał, że fundacja Orlenu przeznaczy w tym roku ponad 40 mln zł, a jeszcze w 2015 r. było to tylko 7 mln zł. Większość tych pieniędzy trafia na ochronę zdrowia.

- Przez wiele lat profilaktyka była trudnym zadaniem. Potrzebujemy takich wydarzeń, aby wyjść do lokalnych społeczności - tłumaczył minister zdrowia Łukasz Szumowski. - To początek współpracy między instytutami centralnymi, a mieszkańcami Płocka i okolicznych powiatów. Obecność fachowców w Płocku musi być stała. Mają się rozwijać nie tylko wielkie miasta, ale i takie miasta jak Płock. To strategia zrównoważonego rozwoju.

Minister podał przykład Finlandii, gdzie bardzo dużą rolę w uświadamianiu społeczeństwa co do zdrowego trybu życia, co zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory, odegrały.....Koła Gospodyń Wiejskich.. 

Prezes Obajtek zapowiedział, że Miasteczko Zdrowia organizowane będzie dwa razy w roku.

- Tego typu oferta sprawdziła się doskonale. Podczas Dni Chemika przeciągnęła aż 4 tysiące osób, więc jesteśmy przekonani, że warto, że to bardzo ważna sprawa - dodał prezes.

Odniósł się też do inwestowania spółki w sport.

- Wspieramy sporty motorowe, żużel, karting, w tym także młodych ludzi, mamy Orlen Team, Roberta Kubicę, lekkoatletów, siatkarzy, ale też drużyny z Płocka - wyliczał Daniel Obajtek. -  Jeżeli my w przeciągu 3,5 roku zarobiliśmy 21 mld zł, to normalną rzeczą jest, że dzielimy się tym, część przeznaczamy na sport i rozpoznawalność marki. Ta kwota rośnie, bo stajemy się firmą globalną. 

W niedzielę w Orlen Arenie zaplanowano także dwa koncerty "Tribute to Zbigniew Wodecki ".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE